Postřehy pro naše klienty

Postřehy a info pro naše klienty
Titulní stránka » Postřehy klintů

Postřehy pro naše klienty

SAE- vízum

Dne 22. 3. 2014 vstoupil v platnost bezvízový styk se Spojenými arabskými emiráty. Ministerstvo zahraničních věcí SAE zrušilo víza pro všechny občany EU, respektive jim je bude udělovat zdarma po příletu. Nově se toto týká třinácti států. Kromě České republiky také Bulharska, Chorvatska, Estonska, Kypru, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Polska, Rumunska, Slovenska a Slovinska.

 

Zapůjčení kočárku pro děti letiště Dubaj

Při tranzitu v Dubaji je možné zapůjčení kočárku pro malé děti. Služba je zdarma. Kočárky jsou většinou k dispozici u příletů.

Stejně tak je tato služba i na letišti Charles de Gaulle v Paříži na terminálu 2E a na terminálu Jih letiště Orly.

 

SAE

Licenční prodejna alkoholických nápojů v SAE

Ras Al Khaiman- hotel Bin Majid Beach Hotel. Velmi dobré ceny. Obzvláště výhodný je nákup whisky

Taxi do centra od hotelu Bin Majid Beach Hotel 16 AED ( 1 AED = 1 km)

Výlet do Dubaje při 4 osobách je cenově výhodnější když jede taxi ( 150 AED), než když si ho zakoupíte u delegáta.

Také je možné si pronajmout vůz s řidičem na 10 hodin za 250 AED.

AED se dají zakoupit v Praze na letišti.

 

 Vízum Thajsko - let s leteckou společností Emirates

Pokud letíte do Thajska na více než 30 dnů (do 30 dnů není vízová povinnost) s leteckou společností Emirates, je nutné mít vyřízená víza již z ČR.

V opačném případě Vás letecká společnost odmítne přepravit.

 

Nákup alkoholických nápojů ve Španělsku

Pokud si chcete zakoupit alkoholické nápoje ve španělských obchodech, je to možné pouze do 23.00 hod, i přesto, že obchody mají otevírací dobu déle než do 23.00 hod.

 

Změny v cestování do Jižní Afriky

 

Od 1.6.2015 se v rámci nových imigračních zákonů zpřísňují požadavky na cestování všech nezletilých osob (dětí do 18 let) do JAR a z JAR.

 

Děti cestující s oběma rodiči
Nezletilá osoba musí mít u sebe vždy svůj cestovní pas a rodný list (originál nebo úředně ověřenou kopii), na němž jsou uvedena jména obou rodičů. Rodný list musí být úředně přeložen do anglického jazyka.

 

Děti cestující s jedním z rodičů
Nezletilá osoba musí mít u sebe vždy svůj cestovní pas a rodný list (originál nebo úředně ověřenou kopii), na němž jsou uvedena jména obou rodičů. Rodný list musí být úředně přeložen do anglického jazyka. Dále je nutné předložit jeden z následujících dokumentů:

 

  • (i) úředně ověřený souhlas formou čestného prohlášení (místopřísežné prohlášení) druhého rodiče, že do JAR může dítě vycestovat, úředně přeložený do anglického jazyka;
  • (ii) soudní prohlášení o plné rodičovské povinnosti či právního poručnictví nad dítětem, úředně přeložené do anglického jazyka.
  • (iii) úmrtní list, úředně přeložený do anglického jazyka.

 

Děti cestující s poručníkem nebo doprovodnou osobou

 

Nezletilá osoba musí mít u sebe vždy svůj cestovní pas a rodný list (originál nebo úředně ověřenou kopii), na němž jsou uvedena jména obou rodičů. Rodný list musí být úředně přeložen do anglického jazyka. Dále je nutné předložit všechny následující dokumenty:

 

  • (i) úředně ověřený souhlas formou čestného prohlášení (místopřísežné prohlášení) obou rodičů nebo zákonného zástupce, že do JAR může dítě s danou osobou vycestovat, úředně přeložený do anglického jazyka;
  • (ii) kopie dokladů totožnosti nebo cestovních pasů obou rodičů nebo zákonného zástupce; a
  • (iii) kontaktní údaje obou rodičů nebo zákonného zástupce.

 

Originální dokument k nahlédnutí zde

 

Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.