New York John F. Kennedy (JFK)

New York John F. Kennedy (JFK)
Titulní stránka » Letiště » New York John F. Kennedy

New York John F. Kennedy (JFK)

Jedná se o jedno ze tří hlavních letišť v New Yorku. John F. Kennedy International Airport, je také jedním z nejrušnějších letišť ve Spojených státech. Najdete zde kontakty na letiště a zařízení na místě, dále pak informace o dopravě a možnosti ubytování.

Letištní novinky

Terminál 4 prochází rekonstrukcí a měl by v roce 2013 nahradit Terminal 3. Měl by sloužit jako základna pro lety Delta Airlines. Terminál 3 má být vyřazen z provozu a zbourán v roce 2015.

Informace

Informační služby pro cestující jsou k dispozici pozemní dopravou v každém terminálu. Letištní informace o všech zařízeních letiště (včetně parkování, Ztrát a nálezů, pozemní dopravy) je možné získat na předmluvené operátorské informační lince (tel: (718) 244 4444).

Kód: JFK
Adresa: Queens, New York 11422, United States of America
Umístění: 24 km jihovýchodně od Manhattanu.
Počet terminálů: 7
Telefonní předvolba: +1
Telefonní číslo: (718)2444444
Časové pásmo: GMT -05:00 hodin
Web: www.panynj.gov
Mapa letiště: www.panynj.gov/airports/jfk-airport-map.html

Doprava mezi terminály

AirTrain JFK poskytuje bezplatnou dopravu mezi všemi Terminály (doba jízdy: 8 minut), parkoviště pro dlouhodobé stání a možnost půjčení auta.

Jak se tam dostat?

Letiště se nachází na dálnici Van Wyck (I-678), která je přístupná z Belt Parkway, Grand Central Parkway a Queens Boulevard. Chcete-li se dostat na letiště z Manhattanu, z Queens Midtown můžete využít zpoplatněnou silnici a pokračovat směrem na Long Island na dálnici (I-495). Pak sjeďte na Grand Central Parkway (jih). Z východu Long Island, jeďte západně po dálnici Long Island ke Cross Island Parkway a potom na westbound a Belt Parkway. Sjeďte na výjezdu 20 k letišti.

Veřejná doprava

Železniční

AirTrain JFK lehký železniční systém (tel: (718) 535 2478, www.panynj.gov) spojuje terminály na letišti JFK a ve zbytku regionu 24 hodin denně. AirTrain JFK se spojuje s metrem města New York (tel: 511; www.mta.info / nyct). Linka "A" jezdí na nádraží Howard Beach, linky "E", "J" a "Z" jezdí na stanici Jamajca. Tarify metra na Manhattanu začínají na USD 2,25 na jednosměrnou jízdu, a doba jízdy je cca 40-50 minut.
AirTrain JFK také se připojí na Long Island Rail Road (LIRR) (tel: 511; www.mta.info / LIRR) ve stanici Jamajca. Tarif jízdného z LIRR do New York City je od USD 6,50 (při koupi lístku na nádraží) a doba jízdy je 20 minut.

Autobus

MTA New York City Transit (tel: 511; www.mta.info / nyct) jezdí na několika linkách v Manhattanu, Queensu, Brooklynu a Long Island. Jednotlivé jízdné začíná na USD 2,50.

Autobusová kyvadlová doprava

New York Airport Express Bus Service (tel: (718) 875 8200; www.nyairportservice.com) provozuje přímou linku k Authority Bus Terminal (Manhattan West Side), Bryant Park a nádraží Grand Central Station (Manhattan East Side). Ostatní jezdí na Long Island, Westchester, upState, Connecticut, New Jersey a Pensylvánie. Cesta na Manhattanu trvá 60-90 minut a jízdné je 15 USD.
Super Shuttle Manhattan (tel: 1 800 258 3826, www.supershuttle.com) jezdí 24 hodin denně a je poskytuje službu door-to-door (doprovod od dveří ke dveřím) na jakékoliv místo na Manhattanu. Výlet do centra Manhattanu stojí kolem 19 USD.

Taxi

Je vhodné, aby cestující používali taxi, dostupné na letišti. Jednotné tarify na Manhattanu jsou USD 52 (s výjimkou mýtného a spropitného), a doba jízdy se může lišit 40-100 minut v závislosti na dopravní situaci.

Aktuální informace o dopravě se nachází v příletových halách ve všech terminálech.

Zařízení terminálů

Peníze

Směnárny a bankomaty jsou k dispozici ve všech terminálech.

Komunikace

Bezdrátové připojení na internet je k dispozici ve většině míst letiště, za hodinovou sazbu. Pošta (tel: (718) 995 3368) se nachází v budově 250, na silnici Boundary. V příletové hale Terminálu 3 je k dispozici půjčovna mobilních telefonů.

Jídlo

Najdete zde vše od barů a hospod po rychlé občerstvení, kavárny a Steakhousy.

Nakupování

Je zde spousta obchodů, včetně duty-free obchodů, které se nacházejí v celém terminálu. Patří mezi ně obchody s dárkovými předměty, značkové prodejny i knihkupectví.

Zavazadla

Vozíky jsou k dispozici ve všech terminálech. Úschovna zavazadel je k dispozici v Terminálu 1 a 4. Při ztracení a nalezení předmětů, kontaktujte letištní orgány (tel: (718) 244 4225).

Ostatní

V terminálu 4 je k dispozici kaple. Letiště má také zdravotní středisko, zařízení na přebalování dětí a služby na čištění bot.

Letištní zařízení

Konferenční

Fax, počítač, kopírování a kurýrní služby jsou k dispozici v rámci terminálů - kontaktujte příslušnou přepážku pro získání dalších informací. Konferenční prostory naleznete také v několika místních hotelech, včetně Sheraton JFK Airport Hotel (tel: (718) 322 7190, www.starwoodhotels.com).

Bezbariérový přístup

Toto letiště disponuje bezbariérovým přístupem a je dobře vybaveno pro ubytování zdravotně postižených cestujících. Toalety pro tělesně postižené naleznete v každém terminálu a TDD telefony jsou jasně označeny ve všech terminálech. Vyhrazené stání a snížená parkovací sazba je k dispozici na parkovištích blízko terminálům: cestující by měli kontaktovat na parkovištích operátora pro další informace (tel: (347) 238 3232). Invalidní vozíky si lze vypůjčit od Avis nebo Hertz.

Parkování

Letiště nabízí krátkodobé i dlouhodobé parkování. V přední části každého terminálu jsou parkoviště, v oblasti centrálního terminálu (CTA) jsou parkovací plochy.
Dlouhodobá parkoviště se nachází 6,5 km (4 mílí) od terminálů, na Lefferts Boulevard. Cestující, kteří používají dlouhodobé parkoviště by měli počítat alespoň s 30 minutami k dojezdu k terminálu. Pro více informací o parkování volejte (tel: (718) 244 4168). Howard Beach Station AirTrain JFK spojuje dlouhodobé parkoviště A a B do Terminálu 1 (doba jízdy: 8 minut).

Půjčení auta

Na letišti jsou k dispozici půjčovny aut společností Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National. Jejich stánky se nacházejí ve všech terminálech.

Hotely

V blízkosti letiště JFK je mnoho hotelů. Většina z místních hotelů zajišťuje kyvadlovou dopravu do / z terminálů. Služby rezervace hotelů se nachází v příletové hale ve všech terminálech. Letiště New York John F. Kennedy International Airport nabízí tyto hotely:

Sheraton JFK Airport Hotel
 • Typ: Luxusní
 • Nachází se v těsné blízkosti terminálů. Hotel Sheraton nabízí full-service se 150 pokoji hotel a s konferenčními zařízeními a fitness centrum. K dispozici je také americká restaurace, která je otevřena od 06:00 do 23:00.
 • Adresa: 132 - 26 South Conduit Avenue, Jamaica, New York, Spojené státy americké
 • Tel.: (718) 322 7190
 • Web: www.starwoodhotels.com
Best Western Kennedy Airport
 • Typ: Levné
 • Nachází se jen pět minut od letiště a od bezplatné kyvadlové dopravy. Best Western Kennedy Airport je i obchodním centrem, nabízí fitness centrum a přístup k vysokorychlostnímu internetu.
 • Adresa: 144-25 153. Lane, New York, Spojené státy americké
 • Tel.: (718) 977 2100.
 • Web: book.bestwestern.com
Comfort Inn JFK
 • Typ: Levné
 • Nabízí bezplatnou kyvadlovou dopravu do / z letiště a stanici Jamajca (pokud se potřebujete dostat na Manhattan). V pokoji je Wi-Fi. Hosté mají snídani v ceně.
 • Adresa: 14436 153. Lane, New York, Spojené státy americké
 • Tel.: (718) 977 0001.
 • Web: www.choicehotels.com.au
Holiday Inn Express Kennedy Airport
 • Typ: Levné
 • Nabízí kyvadlovou dopravu zdrama do/z AirTrain JFK stanice. Holiday Inn Express nabízí obchodní centrum a fitness zařízení mimo budovu. Tento hotel nabízí možnost snídaně „to-go“ balíčku nebo klasickou snídani.
 • Adresa: 153-70 South Conduit Ave, Jamaica, New York, Spojené státy americké
 • Tel.: (718) 977 3100.
 • Web: www.hiexpress.com
Howard Johnson Express Inn
 • Typ: Levné
 • Hotel se může pochlubit fitness centrem a bezplatným Wi-Fi připojením na internet. Howard Johnson Inn je dobrá volba poměru cena : výkon, nabízí dopravu na letiště, cca 5 minut nebo bezplatnou kyvadlovou dopravu z New Yorku John F. Kennedy mezinárodní letiště.
 • Adresa: 15395 Rockaway Boulevard, Jamaica, New York, Spojené státy americké
 • Tel.: (718) 723 6700.
 • Web: www.hojo.com
Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.