Bangkok – Suvarnabhumi (BKK)

Bangkok – Suvarnabhumi (BKK)
Titulní stránka » Letiště » Bangkok – Suvarnabhumi

Bangkok – Suvarnabhumi (BKK)

Letiště Bangkok Suvarnabhumi slouží jako jeden z hlavních dopravních asijských uzlů, s mnohými mezinárodními a vnitrostátními cestami. Dozvíte se zde letištní kontaktní údaje, informace o terminálech a jejich vybavení, informace o veřejné dopravě a ubytování.

Letištní novinky

Probíhá zde projekt k rozšíření letiště, který zahrnuje výstavbu nového domácího terminálu. Tato přestavba by měla být dokončena v roce 2016.

Informace

Je zde několik informačních přepážek umístěných kolem budovy terminálu a v obou domácích i mezinárodních.

Kód: BKK
Adresa: Samutprakarn, 10540, Bangkok, Thajsko
Umístění: 28 km východně od Bangkoku.
Počet terminálů: 1
Telefonní předvolba: +66
Telefonní číslo: (02)1321888
Časové pásmo: GMT + 7 hodin
Web: www.suvarnabhumiairport.com
Mapa letiště: www.suvarnabhumiairport.com/detail_map_to_from_north_way_en.php

Doprava mezi terminály

Bezplatná kyvadlová doprava funguje mezi terminálem a parkovištěm a Hotelem Novotel.

Jak se tam dostat?

Dopravní dostupnost na letiště Bangkok Suvarnabhumi je možná z pěti dálnic připojených k vnějšímu městskému okruhu. Hlavní přístupová cesta (a nejpohodlnější cesta) z areálu letiště je zvýšená vozovka severně. Z terminálu je možné se dostat dálnicí 7, která spojuje Bangkok a Chonburi. Na některých vozovkách vedoucí k/z letiště se platí mýto.

Veřejná doprava

Železniční

Letištní Rail Link (tel: (02) 308 5600; airportraillink.railway.co.th) jezdí 24 hodin denně ze stanice, která se nachází pod budovou terminálu. Je zde Makkasan Express, který staví pouze na nádraží Makkasan (doba jízdy: 15 minut, jízdné: THB 90). Na cestu do centra města si můžete vzít Phaya Thai Expresní linku, která jezdí non-stop na nádraží Phaya Thai (doba jízdy: 18 minut, jízdné: THB 90). Jezdí zde i pomalejší městský vlak, který zastavuje v sedmi stanicích a trvá pod 30 minut (jízdné: THB 45).

Autobus

Letištní Express autobusová doprava (tel: (02) 134 4097) staví u mezinárodní příletové hale, který nabízí čtyři cesty do Bangkoku. Cesta trvá na průměry centra města na cca 45 minut. Místní autobusy (tel: (02) 246 4262) jezdí z Public Transport Centre, na které se dostanete prostřednictvím autobusové kyvadlové dopravy. Autobusy jezdí mnohé trasy pomocí kterých se dostanete na mnoho míst v Bangkoku.

Autobusová kyvadlová doprava

Kyvadlová doprava (tel: (02) 134 0171) jezdí pevné trasy v pravidelných intervalech do řady destinací v okolí města.

Taxi

Taxi (tel: (02) 132 9199), jsou k dispozici před příletovou halou. Je vhodné, si rezervovat taxi u informačních přepážek. Je zde poplatek THB 50, který by měl být věnován řidiči kromě jízdného.

Zařízení terminálů

Peníze

Směnárny, banky a bankomaty se nacházejí v celé budově terminálu.

Komunikace

Veřejné telefonní automaty jsou umístěny na všech patrech budovy. Wi-Fi připojení k internetu je k dispozici na různých místech budovy terminálu (prvních 15 minut přístupu je zdarma). Přístupová místa k internetu a pošta jsou umístěny ve druhém a čtvrtém patře.

Jídlo

Je zde mnoho rychlého občerstvení, barů a restaurací. Najdete je ve druhém a čtvrtém patře. Navíc, jsou zde čtyři další restaurace a dva bary v nedalekém Novotel Bangkok Suvarnabhumi Airport Hotel (tel.: (02) 131 1111; www.novotel.com).

Nakupování

Obchody zde prodávají vše od čerstvých řezaných květin až po obchody známých návrhářů oblečení. Obchody nejdete ve 2., 3. a 4. patře budovy terminálu. Duty-free obchody jsou také na těchto podlažích, přičemž většina z nich se nachází na hlavní odletové úrovni (4. patro).

Zavazadla

Vozíky na zavazadla jsou k dispozici v příjezdových a odjezdových halách. Úschovna zavazadel je k dispozici ve druhém a čtvrtém patře (tel: (02) 134 7795/6). Ztráty a nálezy (tel: (02) 132 1880) se nachází ve čtvrtém patře.

Ostatní

Široká škála vybavení a služeb je k dispozici v budově terminálu, včetně tradičních thajských masáží a lázeňského centra. Zdravotnická klinika (tel: (02) 132 7777) je v prvním patře. Prostory k muslimské modlitbě jsou umístěny v druhém patře budovy terminálu.

Letištní zařízení

Konferenční

K dispozici je zde business centrum letiště, které nabízí mnoho služeb, včetně pronájmu zasedací místnosti. CIP salonky leteckých společností (tel: (02) 134 6284) se nachází ve třetím patře, z nichž některé nabízejí širokou škálu služeb pro cestující první a business-class třídy: soukromé zasedací místnosti, state-of-the-art videa a vizuální zábavní plochy a sprchové kouty. Rozsáhlé konferenční zařízení jsou k dispozici také na nedalekém Novotel Bangkok Suvarnabhumi Airport Hotel (tel: (02) 131 1111; www.novotel.com).

Bezbariérový přístup

Nedávno postavené letiště disponuje širokou škálou zařízení pro pomoc zdravotně postiženým cestujícím. K dispozici je zde vše od vyhrazených parkovacích stání po speciální toalety.

Parkování

Parkoviště pro krátké stání je k dispozici přímo naproti hlavní budově terminálu. Dlouhodobé parkování je dále od terminálu, v blízkosti zastávek MHD. Speciální informační překážka je zde k dispozici (tel: (02) 132 1888).

Půjčení auta

Přepážky pro pronájem automobilu se nachází před příletovou halou. Auta si zde můžete půjčit od těchto společností: Avis, Budget, Hertz a několika další místních společností. Vrácení auta by mělo proběhnout v kanceláři dané autopůjčovny v Public Transport Centru.

Hotely

Novotel Bangkok Suvarnabhumi Airport hotel se nachází v přední části terminálu pro cestující. Další hotely jsou kousek od letiště. Větší výběr hotelů nabízí Bangkok samotný. Letištní průvodce doporučuje následující hotely:

Novotel Bangkok Suvarnabhumi Airport****
  • Typ: Střední
  • Hotel disponuje 612 pokoji. Nachází se před budovou terminálu pro cestující, ke kterému je připojen pomocí 300m dlouhou (984ft) podzemní chodbou. Hotel je vybaven prostory pro schůzku/meeting/konferenci, několika restauracemi a fitness centrem.
  • Adresa: Moo 1 Nongprue Bang Phli, Samutprakarn, Bangkok 10540, Thajsko
  • Tel.: (02) 131 1111.
  • Web: www.novotel.com
Queen´s Garden Resort
  • Typ: Levné
  • Tento hotel se pochlubí thajskými masážemi a 24-hodinovou recepcí. Hotel disponuje 100 pokoji a nachází se jen pět minut od letiště Bangkok Suvarnabhumi a od kyvadlové dopravy.
  • Adresa: 21 Dne Nuch - Lat Krabang Road, Suvarnabhumi, Lat Krabang, Bangkok 10520, Thajsko
  • Tel.: (02) 172 6114.
  • Web: www.queensgardenresort.net
Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.