Paříž – Charles de Gaulle (CDG)

Paříž – Charles de Gaulle (CDG)
Titulní stránka » Letiště » Paříž – Charles de Gaulle

Paříž – Charles de Gaulle (CDG)

Najdete zde základní informace o letišti Charles de Gaulle, včetně kontaktních údajů, faktů, letištní transferů, detailů o letištních zařízeních a jak se k nám dostat.

Letištní novinky

Další rozšíření terminálu 2E je naplánované otevřít na konci roku 2012, což umožní přesun všech aliančních letů SkyTeam na terminály 2E, 2F a 2G.

Informace

Je zde několik informačních přepážek po celém letišti Charles de Gaulle. Na vyžádání jsou zde k dispozici průvodci zdarma a mapy Paříže. V terminálech najdete také turistické informační kanceláře.

Kód: CDG
Adresa: BP 20101, 95711, Roissy Charles de Gaulle, France
Umístění: Letiště je situováno 23 km severovýchodně od Paříže.
Počet terminálů: 3
Telefonní předvolba: +33
Telefon: 01 4862 2280 nebo 7036 3950/3950
Časové pásmo: GMT +1 hodina
Web: www.aeroportsdeparis.fr
Mapa letiště: paris-cdg.worldairportguides.com/terminal-maps.php

Doprava mezi terminály

Terminály 1, 2 a 3 jsou spojeny CDGVAL letištním metrem. Autobusy jezdí na vzdálenějším terminálu 2G.

Jak se tam dostat?

Z Paříže jeďte po A1 přes Porte de la Chapelle. Případně, vzít A3 přes Porte de Bagnolet, připojit A1, a postupujte podle ukazatele pro Paříž Charles de Gaulle.

Veřejná doprava

Železniční

RER vlaky (www.ratp.fr) slouží letišti společně s autobusy ADP. Linka B jezdí z Terminálu 1 a ze stanice TGV na Terminálu 2 na nádraží Gare du Nord, Chatelet-Les Halles, St Michel, Luxembourg, Port Royal a Denfert-Rochereau, s možností přestupu na metro. Cesta na nádraží Gare du Nord trvá asi 25 minut, a jízdné činí € 9,10. TGV (tel: 3635; www.tgv-europe.com) a Thalys (tel: 08 9235 3536; www.thalys.com) vlaky Vás dovezou do různých míst v Paříži, ale i mimo ni. K dispozici je ve čtvrtém patře Terminálu 2 recepce SNCF, kde Vám zodpoví Vaše dotazy ohledně veřejné dopravy.

Autobusy-MHD

Místní autobusy 350 a 351 spojují centrum Paříže s letištěm. Roissybus (www.ratp.fr) jezdí od všech třech terminálů na náměstí Place de l'Opéra k pařížskému metru (doba jízdy: 45-60 minuty, jízdné: € 10). Noční autobus Noctilien má tři trasy, které spojují letiště s různými místy v Paříži mezi 04:30 a 01:30.

Autobusová kyvadlová doprava

Letištní autobusová kyvadlová doprava Val d'Europe (VEA) Vás přepraví mezi hotely ve městě, Disneylandem a letištěm Charles de Gaulle (tarif: € 18).

Autocar

Autobusy společnosti Air France (tel: 0892 350 820, www.lescarsairfrance.com) odjíždí od terminálů 1 a 2 Porte do Maillot a Arc de Triomphe Montparnasse a Gare de Lyon. Poskytují také spojení k letišti Paris-Orly, a to od terminálů 1 a 2.

Taxi

Taxi do centra bude trvat asi 45 minut. Taxi patřící společnostem Alpha Taxis (tel: 01 4585 8585), Les Taxis Bleus (tel: 0891 701 010), Taxi G7 (tel.: 01 4739 4739), Taxis (tel.: 01 4270 0042) a G7 Horizon (tel: 01 4739 0091). Průměrná cena jízdného do centra Paříže je kolem 50 eur.

Zařízení terminálů

Peníze

K dispozici jsou zde směnárny a alespoň jeden bankomat v každém ze tří terminálů. Pobočka banky se nachází na vlakovém nádraží mezi terminály 2D a 2F.

Komunikace

Poštu naleznete v terminálech 1 a 2. Bezdrátové připojení na internet je k dispozici, stejně jako možnost vypůjčení telefonu.

Jídlo

K dispozici je široký výběr z barů, kaváren a restaurací na letišti Charles de Gaulle. Naleznete zde (ve všech terminálech) restaurace, které nabízí francouzskou a mezinárodní kuchyni.

Nakupování

Je zde dobrý výběr z obchodů všech typů ve všech třech terminálech, včetně možnosti bezcelních nákupů pro cestující opouštějící EU.

Zavazadla

Z bezpečnostních důvodů zde již nejsou skříňky dispozici. Ztráty a nálezy jsou k dispozici ve všech terminálech (Tel: 01 4862 1334 nebo 4816 6383).

Ostatní

Jsou zde i modlitební místnosti. Lékařské, masážní a kosmetické služby jsou k dispozici v terminálech 1 a 2. Dětská hřiště naleznete v Terminálu 2.

Letištní zařízení

Konferenční

V terminálech 1 a 2 najdete zde pracovní prostory, kde si cestující mohou také dobít své elektronické zařízení (mobil, iPod, iPad, tablet, ..). Konferenční a společenské prostory jsou k dispozici na větších hotelech blízko termiálů a v terminálech samotných - nejbližší je Sheraton Paris Airport Hotel & Conference Centre (tel: 01 4919 7070: www.starwoodhotels.com), které jsou propojené s Terminálem 2.

Bezbariérový přístup

Paris Charles de Gaulle Airport má výborné zázemí pro zdravotně postižené cestující, kteří by měli informovat svou leteckou společnost předem o jejich požadavcích. Informační přepážky nabízejí speciální uvítací služby pro zdravotně postižené cestující. Rezervovaná parkovací místa jsou k dispozici v určených parkovištích a sleva na parkování je k dispozici na předložení platné karty zdravotně postiženého.

Parkování

Každý terminál má vlastní krátkodobé kryté parkoviště s přímým přístupem k terminálu a výtahu. Dlouhodobé parkoviště PR je u Terminálu 1, a parkoviště PX je pro Terminály 2 a 3. Všechny parkoviště jsou spojeny autobusovým spojením, který jezdí zdarma.

Půjčení auta

Půjčovny aut na Paris Charles de Gaulle Airport jsou: Avis, Europcar, Hertz, National, Sixt a TT Car Transit, které mají pobočky v terminálech 1 a 2. Europcar má další stůl v Terminálu 3.

Hotely

Několik hotelů je přímo na letišti Charles de Gaulle nebo v jeho těsné blízkosti. Většina z nich nabízí služby bezplatné kyvadlové dopravy na letiště.

Hilton Paris Charles De Gaulle Airport

Tento hotel je vzdálen pět minut od terminálů. Hilton nabízí kyvadlovou autobusovou dopravu na nádraží TGV k terminálu 2F. K vybavení hotelu patří společenské a konferenční prostory, restaurace a bary, fitness centrum a bazén.

 • Adresa: Roissypole, Rue de Rome, BP16461 Roissy, Francie
 • Tel.: 01 4919 7777.
 • Web: www.hilton.com
Ibis Paris CDG Airport

Nachází se naproti terminálu 3 na pařížském letišti Charlese de Gaulla, Ibis má 772 pokojů, výběr ze čtyř restaurací, bar a 13 konferenčních místností. Kyvadlová doprava spojuje hotel s Terminálem 1 a 2, a nádraží TGV.

 • Adresa: Roissypole, BP 11122, 95701 Roissy, Francie
 • Tel.: 01 4919 1919.
 • Web: www.ibishotel.com
Novotel Paris CDG Terminal

Tento hotel má 200 pokojů. Nachází v blízkosti terminálu 3 a železniční stanice TGV v Paříži. Kromě jeho restaurace, baru a kavárny je zde mnoho zasedacích místností, konferenčních služeb včetně Wi-Fi připojení a místnost pro hraní video her.

 • Adresa: Roissypole Gare RER, 95705 Roissy, Francie
 • Tel.: 01 4919 2727.
 • Web: www.novotel.com
Pullman Paris CDG

Vhodné jak pro Paříž Charles de Gaulle letiště a místní kongresové centrum, Pullman má rozsáhlé společenské prostory, plus business centrum. K dispozici je on-site restaurace, bar, krytý bazén a tenisové kurty. Bezplatná kyvadlová doprava spojuje hotel na letiště.

 • Adresa: Roissypole Ouest, BP 20248, 95713 Roissy, Francie
 • Tel.: 01 4919 2929.
 • Web: www.pullmanhotels.com
Sheraton Paris Airport Hotel & Conference Centre

Tento hotel najdete v Terminálu 2. Sheraton má celkem 250 pokojů včetně apartmá. Dále pak nabízí společenské prostory, tělocvičnu se saunou a výběr z restaurací a barů.

Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.