Londýn Heathrow (LHR)

Londýn Heathrow (LHR)
Titulní stránka » Letiště » Londýn Heathrow

Londýn Heathrow (LHR)

Londýnské letiště Heathrow je jedním z největších letišť a jedním z nejrušnějších světových uzlů letecké dopravy. Nachází západně od centra Londýna a je spojeno s městem různými veřejnými dopravami a silničními sítěmi. Tato příručka obsahuje kontaktní údaje na letiště, informace o vybavení terminálů, jak se na letiště dostat a kde v okolí se ubytovat.

Letištní novinky

Terminál 2, který je v současné době uzavřen kvůli kompletní rekonstrukci, je naplánováno znovu otevřít v roce 2014. Pak bude Heathrow hlavním uzlem pro operátory Star Alliance. Dočasná odbavovací budova výhradně pro sportovce byla postavena pro olympijské a paralympijské hry v roce 2012. Dále se plánuje rekonstrukce Terminálu 1, která by měla být dokončena do roku 2019.

Informace

Informační přepážky jsou umístěny v příletové hale Terminálu 1, 4 a 5, dále pak i na check-in části Terminálu 3. Informační tabule, vybavené letištními mapami a telefony, se nacházejí ve všech terminálech a parkovištích.

Kód: LHR
Adresa: Nelson Road,Hounslow, Middlesex,TW6 2GW, United Kingdom
Umístění: 24 km západně od centra Londýna
Počet terminálů: 5
Telefonní předvolba: +44
Telefonní číslo: 0844 335 1801
Časové pásmo: GMT + 0 hodin
Web: www.heathrowairport.com
Mapa letiště: www.heathrowairport.com/heathrow-airport-guide/airport-maps

Doprava mezi terminály

Terminály 1 a 3 jsou od sebe dostupné v docházkové vzdálenosti (podzemními chodbami). Přejezdy mezi terminály 1 a 3, a terminálem 4 (doba jízdy: 8 minut) a 5 (doba jízdy: 12 minut), jsou zdarma. Dále je pak zdarma přejezd z letiště na vlak Heathrow Express nebo na autobusovou kyvadlovou dopravu.

Jak se tam dostat?

Na terminály 1 a 3 můžete dojet po M4 (křižovatka 4), M25 (křižovatka 15), a A4. K Terminálu 4 je možné se dostat po A30 a M25 (křižovatka 14). Na terminál 5so dostanete přes exit na křižovatce 14 z M25 a budete pokračovat na západ po Perimeter Road.

Veřejná doprava

Železniční

Vlaky Heathrow Express (tel: 0845 600 1515, www.heathrowexpress.com) jezdí non-stop z London Heathrow Airport na nádraží London Paddington každých 15 minut (doba jízdy: 15-20 minut; tarif: 18 liber). Levnější varianta z Paddingtonu je spoj Heathrow Connect (tel: 0845 678 6975, www.heathrowconnect.com) jezdící každé dvě hodiny, který se staví u více stanic (doba jízdy: 25 minut, jízdné: 9,10 liber single). Pro informace o národní (vnitrostátní) železniční dopravě se obraťte na 24-hodinovou telefonní linku (tel.: 0845 748 4950; www.nationalrail.co.uk).

Metro

Heathrow je v síti londýnského metra (tel: 0845 330 9880; www.tfl.gov.uk). Pro terminály 1 a 3 jsou samostatné stanice. Terminály 4 a 5, jsou umístěny na trase Piccadilly Line, která může svézt cestující do centra Londýna (doba jízdy: 50 minut, jízdné: 5,30 liber - diskontované při použití Oyster Card).

Silniční

Veřejné autobusy (MHD): Mnoho autobusů (tel: 0845 300 7000, www.tfl.gov.uk) zastavuje u hlavního autobusového nádraží (mezi Terminály 1 a 3), jakož i na Terminálech 4 a 5. Noční autobusová doprava N9 jezdí do centra Londýna.

Dálkové autobusy: Tyto autobusy spojují letiště Heathrow s více než 500 destinacemi po celém Spojeném království. Hlavním poskytovatelem této dopravy je National Express (tel: 0871 781 8181, www.nationalexpress.com).

Taxi

Londýnské licencované černé taxíky slouží londýnské letiště Heathrow, a jsou k dispozici před všemi terminály. Taxi si lze rezervovat v předstihu přes Heathrow Taxis (tel: (020) 8970 7999; www.heathrowtaxis.org). Cesta do centra Londýna trvá kolem 60 minut a jízdné činí přibližně 80 liber, v závislosti na provozních podmínkách.

Zařízení terminálů

Peníze

V každém terminálu najdete mnoho bankomatů a směnárenských zařízení.

Komunikace

V Terminálu 3 najdete poštu, poštovní schránky a možnost zakoupení známek je v každém terminálu. Telefonní budky na karty i mince naleznete v hlavních oblastech každého terminálu. Prostory pro nabíjení mobilních telefonů jsou umístěny v odletových halách. Přístup k internetu je k dispozici prostřednictvím placených bezdrátových služeb a na pevných stanicích ve všech terminálech.

Jídlo

Jsou zde restaurace, bary, fast-foody, kavárny, hospody a sendvičové bary.

Nakupování

K dispozici je široká škála obchodů v každém terminálu, včetně duty-free prodejen (pro ty, kteří cestují mimo EU), obchody s elektronikou, trafiky a značkové prodejny. Jsou zde i lékárny (ve všech terminálech).

Zavazadla

Úschovna zavazadel je v každém terminálu, zatímco ztráty a nálezy naleznete v kancelářích (tel: 0844 824 3115) v terminálech 3 a 5.

Ostatní

Mezi zařízení letiště dále patří: Mnohonáboženská kaple (mezi Terminály 1 a 3), sprchy (Terminály 3 a 4), lázně (v Terminálu 3 a Terminálem 5) a umělecká galerie (Terminal 5).

Zařízení letiště

Konferenční

Rozsáhlé konferenční prostory nabízejí větší hotely v oblasti kolem letiště, včetně hotelu Sofitel London Heathrow (tel: (020) 8757 7777; www.sofitel.com) na terminálu 5. Ve všech terminálech je několik Business a Executive salonků, mezi ně patří Servisair salonky v Terminálu 1 a 3 a No.1 Traveller Lounge na Terminálu 3, je přístupný všem cestovatelům za poplatek.

Bezbariérový přístup

Pro cestující se zdravotním postižením je zde k dispozici asistence (tel: 0844 335 1801) ve všech pomocných místech budov terminálů a parkovišť. Jsou zde bezbariérové ​​telefony, textové telefony, informační linka Minicom , která je k dispozici pro neslyšící cestující(tel: (020) 8745 7950). Vyhrazená sedadla a toalety pro zdravotně postižené jsou k dispozici ve všech terminálech, zatímco vyhrazené parkování je k dispozici pouze v určených prostorách. Cestující na vozíku by měli kontaktovat jednotlivé letecké společnosti před cestou, k dispozici jím budou nosiči na pomoc s vozíkem a zavazadly.
Bezbariérová autobusová doprava (tel: (020) 8757 2926) jezdí mezi všemi terminály a centrálním autobusovým nádražím. Doprava Heathrow Express, černé taxíky a mnoho autobusových a autokarových společností poskytují zázemí pro vozíčkáře.

Parkování

Je zde řada možností parkování na londýnském letišti Heathrow. Každý terminál má vlastní parkoviště pro krátkodobé stání, tato možnost je doporučena pro stání do pěti hodin. Dlouhodobé parkování je nabízeno řadou subjektů, včetně NCP (tel: 0845 050 7080, www.ncp.co.uk) a Purple Parking (tel: 0845 450 0808, www.purpleparking.com), stejně jako parkovací prostory samotného letiště, tyto parkoviště jsou spojeny s terminály autobusem a můžete využít bezplatné kyvadlové dopravy. Rezervace pro krátkodobé i dlouhodobé parkování může být provedena prostřednictvím webových stránek letiště (tel: 0844 335 1801; www.heathrowairport.com), obchodní parkování a parkování pro obsluhu (které je k dispozici na každém terminálu) je také možné rezervovat přes web letiště . Motorky mohou parkovat zdarma na určených místech v každém terminálu.

Půjčení auta

Mezi půjčovny aut zastoupené na londýnském letišti Heathrow patří: Alamo, Avis, Budget, Europcar, Enterprise, Hertz, National a Sixt. Informační přepážky těchto autopůjčoven najedete v příletové hale každého terminálu.

Hotely

Jsou zde tři hotely spojené přímo s terminály 4 a 5. Najdeme tu i mnoho jiných možností ubytování, a to v bezprostřední blízkosti londýnského letiště Heathrow. Hotely si můžete rezervovat prostřednictvím Britsh Hotel Reservation Centre, které má k dispozici informační přepážku v příletové hale každého terminálu. Kyvadlové autobusy jezdí trasou, která spojuje mnoho místních hotelů. Londýnské letiště nabízí tyto možnosti ubytování:

Hilton London Heathrow Airport

Hilton London Heathrow Airport je spojen s Terminálem 4 krytou chodbou. Je možné se dopravit na Terminal 5 prostřednictvím bezplatné kyvadlové autobusové dopravy. Hotel má tři restaurace, fitness centrum, služby pro obchodníky a krytý plavecký bazén.

 • Adresa:Terminál 4 letiště Heathrow, Londýn,TW6 3AF, Velká Británie
 • Tel.: (020) 8759 7755.
 • Web: www.hilton.co.uk
Jurys Inn Heathrow

Tento 3-hvězdičkový hotel se nachází v blízkosti Hatton Cross Station. Tento hotel je má přímé spojení na letiště metrem i autobusem. Hotel disponuje barem a restaurací, 10 konferenčními sály, a nabízí ve veřejných prostorách Wi-Fi připojení k internetu.

Park Inn Heathrow

4-hvězdičkový hotel Park Inn Heathrow se nachází 1,6 km (1 míle) od londýnského letiště Heathrow. Hotel má vlastní restauraci, fitness centrum a konferenční prostory až pro 700 delegátů.

 • Adresa: Bath Road, Heathrow, Middlesex, UB7 0DU, Velká Británie
 • Tel.: (020) 8759 6611.
 • Web: www.parkinn.com
Radisson Edwardian Heathrow

Radisson Edwardian Heathrow se nachází na okraji londýnského letiště Heathrow, v blízkosti terminálů 1 a 3. Hotel má rozsáhlé konferenční prostory, restaurace a lázeňské centrum, Nabízí svým klientům bezplatné letištní parkoviště.

 • Adresa:140 Bath Road, Hayes, Middlesex, UB3 5AW, Velká Británie
 • Tel.: (020) 8759 6311.
 • Web: www.radisson.com
Renaissance London Heathrow

Renaissance London Heathrow je v docházkové vzdálenosti od terminálů 1 a 3 londýnského letiště Heathrow. Hotel nabízí parkovací místa a obchodní vybavení, jako je prostor pro schůzku, business centrum. Fitness a jídelní zařízení jsou rovněž k dispozici.

 • Adresa: Bath Road, Hounslow, TW6 2AQ, Velká Británie
 • Tel.: (020) 8897 6363.
 • Web: www.marriott.com
Sofitel London Heathrow

Tento 600-pokoj luxusní hotel je propojen s Terminálem 5 krytou chodbou. To má 45 zasedacích místností, dvě restaurace a bary, stejně jako zdravotní lázně, posilovna a kadeřnictví. Volný přístup k internetu je k dispozici v pokojích, a brzy / late check-in je k dispozici.

 • Adresa: Terminál 5, London Heathrow Airport, TW6 2GD, Velká Británie
 • Tel.: (020) 8757 7777.
 • Web: www.sofitel.com
Yotel

Tento kapslový hotel se nachází v příletové hale v Terminálu 4. Yotel nabízí pokoje uspořádané do kabiny. Každý pokoj je vybaven sprchou, bezplatným Wi-Fi připojením na internet a psacím stolem.

 • Adresa: Terminál 4 Arrivals, London Heathrow Airport, Middlesex, TW6 3XA, Velká Británie
 • Tel.: (020) 7100 1100.
 • Web: www.yotel.com
Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.