Vídeň (VIE)

Vídeň (VIE)

Vídeň (VIE)

Najdete zde základní informace o letišti Vídeň, včetně kontaktních údajů, faktů, letištních transferů, detailů o letištních zařízeních a jak se na letiště dostat.

Letištní novinky

Rozšíření terminálu Skylink bylo dokončeno v polovině roku 2012, což vedlo ke zvýšení počtu obchodů a restaurací na letišti, vzniku nové příletové haly a dalších odletových bran (gateů). Po otevření terminálu Skylink, byl Check-in 1 (bývalý Terminal 1) z důvodu rekonstrukce uzavřen.

Informace

Informační přepážky lze nalézt v Check-in 2 (Terminál 2) a na autobusovém nádraží. Letiště má 24-hodinovou telefonní informační službu (tel: (01) 7007 2223 3).

Kód: VIE
Adresa: A-1300 Wien Flughafen, Postfach 1, Austria
Umístění: Letiště je situováno 16 kilometrů jihovýchodně od centra Vídně
Počet terminálů: 1
Telefonní předvolba: +43
Telefonní číslo: (01) 70070
Časové pásmo: +1 hodina GMT (Greenwich Mean Time)
Web: www.viennaairport.com
Mapa letiště: www.viennaairport.com/jart/prj3/va/main.jart?rel=en&content-id=1249344074236&reserve-mode=active

Doprava mezi terminály

Terminály jsou umístěny v jedné budově a jsou v docházkové vzdálenosti od sebe.

Jak se tam dostat?

Nejlepší cesta na letiště je po dálnici A4. Výjezd z dálnice označené Flughafen (letiště) vede přímo k terminálu. B9 cesta je alternativou trasy k letišti.

Veřejná doprava

Železniční

City Airport Train (tel: (01) 25250; www.cityairporttrain.com) jezdí z Terminal City Air na Wien Mitte – centrum města (doba jízdy: 16 minut). S-Bahn (nadzemní vlak) (tel: (05) 1717, www.oebb.at) spojuje letiště s Wien Mitte a Wien Nord (stanice vlaku) doba jízdy je 25 minut. Spojení do Vídně poskytuje také U-Bahn (podzemní železnice).

Silniční

Vienna Airport Lines autobusy (tel: (05) 1717, www.oebb.at) jezdí na železniční stanice Wien Mitte (doba jízdy 20 minut), Südbahnhof, Westbahnhof, Wien Schwedenplatz a UNO-City.
Autobusové služby jsou k dispozici do Bratislavy (Slovensko) a Budapešti (Maďarsko).
Taxi do centra jezdí od příletové haly. Taxi a minibusy jsou provozovány společností Airport Service Wien (tel: (676) 351 6420, www.airportservice.at).

Zařízení terminálů

Peníze

V odletové hale nejdete pobočky Erste bank. Bankomaty a směnárenská zařízení jsou k dispozici po celém letišti. Jsou zde i dvě pošty. Bezdrátové připojení k internetu je k dispozici v terminálech.

Jídlo

Na letišti nejdete mnoho kaváren, snack barů, restaurací a barů, a to jak veřejném tak i tranzitním prostoru.

Nakupování

Na letišti Vídeň najdete více než 70 obchodů, které nabízejí širokou škálu dárkových předmětů, oblečení a potravin, včetně duty-free pro ty, kteří cestují mimo Evropskou unii.

Zavazadla

Portýři (tel: (01) 7007 3314 0/1) jsou k dispozici na vyžádání za malý poplatek. Vozíky na zavazadla jsou volně k dispozici. V příletové hale nejdete i 24-hodinová úschovnu zavazadel, bezpečnostní schránky, ztráty a nálezy (tel: (01) 7007 2936 0).

Ostatní

K dispozici je 24-hodinové lékařské centrum a lékárna.

Letištní zařízení

Konferenční

Oddělení pro VIP & Business Services (tel: (01) 7007 2330 0/400) pořádá akce a tiskové konference, poskytuje kancelářské služby a pronájem místností pro jednání a konference. Letiště disponuje speciálním VIP terminálem a Priority Terminálem (západně od standardních letištních terminálů). K dispozici je 10 různých manažerských salonků. NH Vienna Airport Hotel (tel: (01) 701 510, www.nh-hotels.com) také nabízí konferenční prostory.

Bezbariérový přístup

Letiště Vídeň disponuje toaletami pro tělesně postižené, výtahy, telefony a připojením k internetu přístupné vozíčkářům. Vozíky mohou být poskytnuty na letišti, pomoc/asistence je možná na vyžádání před příjezdem přes letištní stránky. Parkovací místa pro invalidy jsou k dispozici na parkovištích 1, 3, 4 a C, mají dobrou dostupnost k terminálům.

Parkování

Letiště Vídeň disponuje pěti parkovišti s prostorem pro 22.000 vozidel. Jsou zde parkoviště pro krátkodobé i dlouhodobé stání. Většina parkovišť je propojena s terminály krytou chodbou.

Půjčení auta

Auto si můžete půjčit u těchto společností: Avis, Budget, Easymotion, Europcar, Hertz, Megadrive, Sixt a Union Car…

Hotely

NH Vienna Airport Hotel Hotel

Hotel se nachází přímo naproti budovy terminálu. Hotel disponuje 500 pokoji, restaurací a prostory pro pořádání akcí až pro 600 osob.

  • Adresa: Flughafen Schwechat, Vídeň, 1300, Rakousko
  • Tel.: (01) 701 510
  • Web: www.nh-hotels.com
Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.