Praha (PRG)

Praha (PRG)

Praha (PRG)

Zde najleznete základní informace o letišti Václava Havla na pražské Ruzyni, včetně kontaktních údajů, faktů, letištních transferů, detailů o letištních zařízeních a jak se na letiště dostat.

Letištní novinky

Dokončení druhé dráhy (runwaye) je plánováno na rok 2014. Dále se plánuje přímé spojení mezi letištěm a centrem Prahy.

Informace

Informační stánky jsou umístěné na všech terminálech (tel: 220 113 314/321).

Kód: PRG
Adresa: K letišti 6/1019, 160 08, Praha 6, ČR
Umístění: Letiště je situováno 20 kilometrů od centra Prahy
Počet terminálů: 3
Telefonní předvolba: +420
Telefonní číslo: 220 113 314/321
Časové pásmo: +1 hodina GMT (Greenwich Mean Time)
Web: www.prg.aero
Mapa letiště: www.prg.aero/cs/sluzby-cestujicim/mapy-letiste/celkovy-pohled-na-letiste/

Doprava mezi terminály

Doprava mezi terminály je autobusem, minibusem nebo taxi.

Jak se tam dostat?

Od centra Prahy, jeďte podle letištních znaků po R7.

Veřejná silniční doprava

Autobus

Autobus číslo 100 je spojkou mezi letištěm a stanicí metra Zličín (cca 15 minut od letiště). Autobusy číslo 119 a 254 jezdí z letiště do stanic metra Dejvická, která se nachází cca 20 minut od letiště. V noci jezdí pravidelně každou hodinu dvě autobusové linky. Veřejnou autobusovou dopravu z letiště provozuje Dopravní podnik Praha (tel:  2961 91817, www.dp-praha.cz). Informační stánek Dopravního podniku Praha najdete v příletové hale.

Taxi

Registrované taxi provozované společností FIX (tel:  2205 61788) najdete v přední části příletové haly.

Minibus

Minibusy jsou provozované společností CEDAZ (tel:  2201 14286) a slouží letišti. Stojany s informacemi o minibusech jsou umístěny v přední části příletové haly.

Zařízení terminálů

Peníze

Na letišti je k dispozici banka, několik směnáren a bankomatů. Poštu najdete v chodbě spojující Terminál 1 a Terminál 2. Bezdrátové připojení k internetu WIFI je k dispozici v saloncích, restauracích a v dalších místech letištních terminálů.

Jídlo

Restaurace a bary jsou pro cestující k dispozici ve veřejných i tranzitních prostorech Terminálu 1 a 2. Můžete vybírat ze širokého spektra barů, kaváren a restaurací.

Nakupování

Najdete zde více než 70 obchodů, včetně obchodů se suvenýry, lékárny a obchody duty-free.

Zavazadla

Kancelář se ztráty a nálezy je umístěna v příletové hale. Přeprava nadrozměrných zavazadel, lodní doprava a služba na balení zavazadel je zde také k dispozici.

Ostatní

Zdravotní služba (včetně první pomoci) je poskytována 24 hodin denně.

Letištní zařízení

Konferenční

Na Terminálu sever ve VIP zázemí je k  dispozici konferenční místnost (12 míst) a tisková místnost (35 míst). Representative Lounge je zde také k dispozici a to s kopírkou, faxem, diaprojektorem a internetem zdarma. Letiště nabízí i další konfereční salonky s vybavením, včetně salonku Bohemia a Moravia Lounge. Pevné i mobilní kongresové přepážky si můžete pronajmout prostřednictvím VIP služeb (tel:  2205 62525 nebo  2201 13491). Kongresový sál až pro 350 osob se nachází v budově, která je přímo napojená na Terminály 1 a 2. Zázemí vhodná pro pořádání zasedání jsou k dispozici i v letištních hotelech.

Bezbariérový přístup

Letiště je přístupné cestujícím se zdravotním postižením a je zde možnost sjednat pro tyto cestující pomoc předem (tel:  2201 16076). Cestující s omezením by měl rovněž kontaktovat svou leteckou společnost a seznámit je s požadavky ještě před cestou. Pro cestující se zdravotním postižením je parkování zdarma (po předložení platného průkazu zdravotně postiženého). Vyhrazená místa pro k dispozici i v krytém parkovišti.

Parkování

Letiště disponuje parkovišti pro krátkodobé i dlouhodobé stání (v blízkosti Terminálu 1a 2), vícepodlažní parkoviště a parkoviště pro autobusy. Dále je zde i parkoviště pro krátkodobé i dlouhodobé parkování u Terminálu 3/4.

Půjčení auta

Auto si můžete zapůjčit například u těchto společností: Alimex ČR, Avis, Budget, CS-Czechocar, Dvořák, Europcar, Hertz, National a Sixt.

Hotely

Courtyard Marriott Prague Airport

Courtyard Prague Airport se nachází mezi Terminály 1 a 2 letiště Praha Ruzyně a má krytou chodbou přímo z terminálu 2. Hotel má vlastní restauraci, podniky a fitness centra.

  • Adresa: Courtyard Prague Airport, Aviaticka 1092/8, Praha 161 00, Česká republika
  • Tel.: 236 077 077
  • Web: www.marriott.com
Hotel Tranzit

Hotel Tranzit se nachází asi 300 m od Terminálu Sever (Terminály 1 a 2). Letiště Praha Ruzyně a nabízí bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu na letiště.

  • Adresa: K letišti 1074/32, Praha 6-Ruzyně, 161 00, Česká republika
  • Tel.:  236 161 111.
Hotel Tranzit 2

Hotel Tranzit 2 se nachází v tranzitním prostoru mezi Terminálem 1 a 2 letiště Praha Ruzyně.

  • Adresa: Prague International Airport, Praha 6-Ruzyně, 161 00 Česká republika
  • Tel.:  236 161 222
Ramada Airport Hotel Prague

Ramada Airport Hotel Prague se nachází v blízkosti terminálu Jih (Terminal 3) letiště Praha Ruzyně a nabízí bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu k dalším terminálům. K vybavení hotelu patří zasedací místnosti, on-site restauraci a parkovací prostor pro zákazníky.

Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.