Dovolená Turecko zajímavosti

Dovolená Turecko zajímavosti

Titulní strana - Informace o destinacích - Turecko - Zajímavosti v Turecku 

Zajímavosti v Turecku:

Národní park Köprülü 
Milovníky přírody potěší jistě tato nedotčená subtropická krása. Skalní kaňon s divokou řekou a barevnou květenou poznejte raději s profesionálním průvodcem. V tomto místě si můžete užít i divoký rafting.

Pamukkale 
Místo, které doslova oslní vaše oči, najdete v západní Antolyi. Komplex sněhově bílých vápencových teras s křišťálově modrými jezírky vytvořila příroda a kvůli lidské chamtivosti o něj svět málem přišel. Naštěstí se vše podařilo zachránit, a tak si ho můžete vychutnat i vy. Bohužel není možné koupat se ve všech jezírcích s léčivou vodou, ale stále zůstalo několik speciálně upravených. Takže plavky s sebou!

Konya 
Konya je jedno z nejstarších měst v Turecku, na kterém se podepsalo míšení kultur jako málokde jinde. Ve středověku zde byl založen dervišský řád a stal se lákadlem pro turisty celého světa. 


Ankara 
Hlavní město Turecka se nechlubí hlubokou minulostí, ale je to naopak moderní metropole plná kontrastů. Pokud do Ankary zavítáte, navštivte Chetitské muzeum a Ankarskou citadelu. Ve městě najdete také Atatürkovo mausoleum s audiovizuální show. 


Trója 
Světově proslulé místo láká ročně tisíce turistů, kteří chtějí být nadosah romantickému eposu. Kromě přístupných vykopávek tu najdete také historické muzeum a maketu Trojského koně. 


Efes 
Milovníky historie nadchne nejrozsáhlejší a nejzachovalejší antické město Efes. Nechybí tu amfiteátr, několik chrámů a největší lákadlo, Celsova knihovna. Na druhé straně kopce si můžete prohlédnout Hrob čtyř bratří.

 

Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.