tradiční turecká kuchyně

Dovolená Turecko tradiční turecká kuchyně

Titulní strana - Informace o destinacích - Turecko - Tradiční turecká kuchyně

NA ČEM SI POCHUTNÁTE V TURECKU

Masové hody 
Nejoblíbenější speciality můžeme v počeštěném podání ochutnat už u nás. Vzpomínáte si jistě na vynikající šťavnatý kebab! Pokud vám tento pojem nic neříká, vězte, že kebab je typická turecká pochoutka z na plátky nakrájeného silně kořeněného masa. Maso se opéká na rožni, postupně se odkrajuje a podává se s nejrůznějšími omáčkami, dresingy a světlým pečivem. Z masitých jídel rozhodně ochutnejte mleté maso zabalené ve vinných listech nebo vynikající plněné papriky s rajskou omáčkou. Pokud si říkáte, že podobná jídla vidíte často i na vlastním jídelníčku, nezoufejte. Chuť bude díky originálním recepturám a prvotřídním ingrediencí nezapomenutelná. Slané palačinky, neboli gozleme, najdete na každém rohu. Nejoblíbenější jsou špenátové, sýrové nebo plněné bramborami. 


Sladká tečka 
Turecké dezerty a sladkosti vůbec jsou opravdovou laskominkou. Nemusíte si na talíř nakládat hory dortů a zákusků. Naopak vám bude stačit jenom drobný kousek pro uspokojení vašich chuťových buněk. Nejčastější sladkostí je chalva, tedy sezamová pasta, která se může podávat samotná nebo jako součást jiného pokrmu. 


Turecká káva a čaj 
Představa o skvělé turecké kávě pochází ještě z dob Osmanské říše, která měla obrovské provincie, ve kterých se káva pěstovala. V dnešní době kávu začíná vytlačovat silný slazený čaj. Nezáleží, jestli je černý, zelený nebo ovocný. Kupodivu v letních parných měsících nejlépe zažene žízeň. 

Typickým tureckým nápojem je Ayran, tedy nakyslý jogurtovomléčný nápoj. Jestliže nejste zvyklí na podobné experimenty, nepokoušejte svůj žaludek.

 

 

 

Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.