Dovolená last minute Kanárské ostrovy Tenerife

Dovolená last minute Kanárské ostrovy Tenerife

 

Dovolená last minute Kanárské ostrovy Tenerife

Kanárské ostrovy

ROZLOHA

2 034 km2

POČET OBYVATEL

907 tisíc

NÁBOŽENSTVÍ

Katolické

MĚNA

 

 

Měnou je Euro.

Kurz je každý den aktualizován na stránkách ČNB: http://www.cnb.cz/cs/index.html

Kde nejlépe směnit

Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku mezi 8:30 a 14:00. Směnárny jsou označeny slovem „Cambio“ a ke směně bude třeba doložit průkaz totožnosti - pas či občanský průkaz. Měnu vymění i v některých hotelech, stejně jako ve směnárně za malý poplatek.

Bankomaty jsou dostupné 24h a za výběr se účtuje malý procentuální poplatek. Přijímány jsou běžné typy platebních i kreditních karet: VISA, Mastercard, Eurocard, Diners Club, American Express.

NUTNÉ DOKLADY

Pro vstup na území stačí občanům ČR pouze občanský průkaz nebo platný pas.

Pro řízení auta či jiných dopravních prostředků postačí platný řidičský průkaz vydaný v ČR nebo mezinárodní řidičský průkaz, minimální věk řízení auta je ale 21 let. Dále samozřejmě technický průkaz a zelenou kartu. Na dálnicích je jako v ČR nutné mít dálniční známku.

VÍZA

Bezvízový vstup

Pro pobyt delší než 90 dní je nutná registrace na cizinecké policii.

ČASOVÉ PÁSMO

UTC 0, o hodinu méně vůči ČR

ZDRAVÍ

Očkování

Žádná speciální očkování nejsou nutná.

Lékařská péče

Majitelé průkazu Evropského zdravotního pojištění mají po celém území EU zajištěno nutné bezplatné ošetření. Je doporučeno uchovat stvrzenky či doklady o případné platbě jakékoliv péče na místě pro pozdější proplacení pojišťovnou. Je doporučeno mít sjednané cestovní pojištění na celou dobu pobytu.

Lékárny

Lékárny jsou označeny zelenobílým křížem a bývají otevřeny od 9:00 do 13:30 a od 16:30 do 20:00.

Nemoci v destinaci
Tenerife se nevyznačuje výskytem žádných netradičních nemocí.

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

220 V / 50 Hz, typ používaných zásuvek je shodný s ČR.

VODA

Vodu z vodovodu není doporučená. V supermarketech je k dispozici voda balená.

TELEFONNÍ PŘEDVOLBA

+34

CESTOVÁNÍ DO

DESTINACE

Letecky

 Letiště na tomto ostrově jsou dvě letiště pojmenované dle světových stran–Tenerife North Aiport a Tenerife South Aiport. Doba letu z ČR je přibližně 5 hodin.

Lodí/trajektem

Cesta na ostrov Tenerife z pevninského Španělska trvá mezi 35 a 50 hodinami.

 

CESTOVÁNÍ V

       DESTINACI

Taxi

Taxi je možné zavolat či odchytit mávnutím ruky na ulici, pokud je označeno zeleně svítícím nápisem „Libre“.
Základ ceny taxi je regulovaný samosprávou – 0,8€/km (minimální platba ale 3€ i při méně km).  Příplatky jsou za vyšší počet pasažérů, kufry, jízdu v noci a o svátcích (15%), jízdu od letiště či přístavu. Platba je ve většině případů požadována v hotovosti a je doporučeno platit přiměřeně velkými bankovkami, aby řidiči neměli potíže s vracením. Sedačky pro děti ve většině taxi nejsou, proto se doporučuje pro cestu s dítětem taxi objednat už s požadavkem dětské sedačky.

Půjčovny

Pro půjčení auta je nutné mít řidičský průkaz déle než 3 roky (praxe v řízení). Auto i další dopravní prostředky je možno si zapůjčit na mnoha místech, ceny benzínu i pronájmu jsou přijatelné.

Řidiči mohou využít zvýšeného limitu alkoholu v dechu (max 0,5 promile), ale za rychlou jízdu (limit dálnice = 120km/h) a řízení s mobilním telefonem v ruce udílí místní policie vysoké pokuty.

 

Autobusová doprava

Síť autobusových linek je kvalitní a hustá. Autobusy „guaguas“ mají zelenou barvu, zastávky označuje písmeno P. Jízdenka se kupuje u řidiče.

 

BEZPEČNOSTNÍ RADY

 

V celém Španělsku jsou běžné drobné krádeže, proto se doporučuje nenosit všechny peníze na jednom místě a také si osobní věci důkladně hlídat.

AQUAPARKY

Siam Park

 Tématický vodní park s atrakcemi ve tvaru draků, věží a také s „mekongskými peřejemi“ Vás vtáhne do úplně jiného světa. Zábava pro návštěvníky jakéhokoliv věku. Vstupné – 33€ dospělí, 22€ děti 3-11 let.

JÍDLO

MÍSTNÍ SPECIALITY

Typická místní kuchyně se podobá středomořské – čerstvá zelenina, olivový olej, ryby a sýr.

Typická jídla Kanárských ostrovů

Marinovaný králík

Národní jídlo, dušený králík zalitý vínem a podávaný s brambory.
Sopa de pescado

Rybí polévka se šafránem podávaná s pečivem a bramborem.
Papas arrugadas

Omáčka z česneku, oleje a octu podávaná k vařeným bramborám.
Tapas

Předkrm nebo lehká svačinka, plátky šunky, sýrů nebo uzených ryb.
Ropa vieja

Bezmasá pochoutka z opečených brambor s rajčaty, cizrnou a cibulí.

Mojo

Různé chutné omáčky.

 

ALKOHOL

Banánový likér

Rom Miel

Rum s medem a palmovým cukrem

Točené pivo – zn. Dorada

NOČNÍ ŽIVOT

El Tonique vinný sklípek, centrum La Laguna

Sketch – taneční podnik, La Laguna

Magnolia – restaurace u botanické zahrady, Puerto de la Cruz

El Coto de Antonio –renomovaná restaurace, Santa Cruz de Tenerife

Indigo – diskotéka, Santa Cruz de Tenerife

 

LETOVISKA

Hlavní město - Santa Cruz de Tenerife

Největší město ostrova, které je i hlavním městem samosprávy Kanárských ostrovů. Moderní architektura smíšená se staršími budovami stojí za vidění. Koná se tu druhý největší karneval na světě, a to každé úterý před Velikonoci. Místní opera nabízí nabitý program. Z památek stojí za navštívení například: Auditorio de Tenerife - koncertní síň; Plaza de Espaňa -  hlavní náměstí; Iglesia de la Concepción - kostel z roku 1500.

Costa Adeje

Letovisko na jihozápadě ostrova je spojené 16 km promenádou s letoviskem Playa Las Americas.

Místo je plné krásných písčitých pláží a veškeré nutné vybavenosti k relaxu u moře i k vodním sportům. Restaurace, obchůdky.

Playa Las Americas

Populární letovisko pro mladé. Plné zábavy a života. V blízkosti je také golfové hřiště Las Américas Golf. Letovisko poskytuje veškeré zázemí, skvělé počasí a v několika zálivech je vhodné koupání i pro rodiny s dětmi. Voda je čistá a pláže také.

Los Cristianos

Původně rybářská vesnička se časem rozrostla v oblíbené letovisko. Nachází se pouhých 15 km od jižního letiště, na jižním pobřeží, poblíž hory Montaña de Guaza. Zdejší přístav nabízí vyhlídkové plavby, plavby na ostrov La Gomera, výlety lodí s průhledným dnem nebo rybářské výlety. Kromě běžných aktivit na pláži s přírodním pískem zde můžete využít služby potápěčské školy, tenisových kurtů, golfového hřiště či motokárové dráhy. Stejně jako sousední Playa Las Américas je Los Cristianos velmi rušné letovisko s rozmanitým nočním životem. Pláž La Caleta s bílým pískem ze Sahary a klidnou vodou je skvělá k plavání, svým ruchem a blízkostí k přístavu ale nenabízí klidné nerušené chvíle. Je vhodná spíše pro ty, kteří vyhledávají rušná místa plná živé zábavy.

Candelaria

V západní části ostrova, nedaleko hlavního města Santa Cruz leží letovisko Candelaria. Venkovská kultura, která prostupuje historickým místem, okouzlí každého návštěvníka. V okolí vedou borovými lesy a kaňony různé turistické stezky. Svoji historii městečko ukazuje několika architektonickými památkami a významným poutním místem – Basilica de Candelaria. Tam se nachází socha bývalého krále a dalších devět soch, které patří k nejvýznamnějším kulturním památkám Kanárských ostrovů. Pláž v Candelarii s přírodním tmavým vulkanickým pískem je plynule napojena na město s veškerým potřebným vybavením. Na této pláži nejsou vodní sporty populární, proto je vyhledávaná pro klidný odpočinek. Nedaleko je také nádherná pláž Playa de las Teresitas s jemným pískem, kam se můžete vypravit linkovým autobusem či vypůjčeným vozem. Vzdálenost od města je přibližně 20 km.

Costa del Silencio

Nejjižnější bod ostrova je klidným místem pro všechny návštěvníky. Absence typických písčitých pláží a místní atmosféra toto místo činí ideálním pro klidný odpočinek. Na procházku se můžete vydat do blízkého města Las Galletas s obchůdky a restauracemi. Také procházky podél skalnatých pláží nabízí skvostné výhledy. Není problém dojet linkovým autobusem k blízkým plážím a tak svůj klidný pobyt oživit.

Las Caletillas

Malé, útulné letovisko pouhých 15 km od hlavního města Santa Cruz. S oblázkovou městskou pláží láká ke koupání a nedaleká Calendaria, významné město ostrova, vybízí k výletu. Přestože je středisko malé, poskytuje veškerou vybavenost.

Los Gigantes

Nedaleko Puerto de Santiago, na jihozápadě ostrova, se nachází letovisko Los Gigantes. Na úpatí obrovských „Gigantů“, strmých 500 m vysokých útesů, leží toto klidné město. Pláž, napojená přímo na městskou zástavbu, nabízí místo k odpočinku i vodním sportům. Okolí přístavu a hlavní ulice nabízí množství restaurací, kam se sbíhá místní ruch. Tato oblast je známá také pro celoroční příznivé klima.

V nedalekém Archipenque Mirador si můžete prohlédnout Los Gigantes v plné kráse a pokud toužíte po návštěvě další pláže, nabízí se Vám Playa de la Arena s původním vulkanickým pískem typickým pro oblast Kanárských ostrovů.

Puerto de la Cruz

Letovisko pojmenované po městě, jehož historie sahá 17. století. Leží na severním pobřeží Tenerife a jeho centrum se skládá z křivolakých uliček a náměstí Plaza del Charco de los Camarones, které je tepajícím srdcem celého města. K vodním radovánkám doporučíme nedalekou vulkanickou pláž Playa Jardin.

Puerto Santiago

Stará rybářská vesnice na jih od úchvatných útesů Los Gigantes se stala malým a klidným letoviskem s menší pláží. Atmosféra místa ale neztratila své kouzlo, vše je útulné. Vybavení letoviska je dostatečné i z hlediska restaurací – doporučujeme místní speciality.

 

DOPORUČENÉ PLÁŽE (BLUE FLAG)

Playa Jardin

Nejoblíbenější umělá pláž s černým pískem. Nachází se v Puerto de la Cruz.

Playa de las Vista

Tato pláž má přes 400 metrů, pozvolný vstup do moře a jemný žlutý písek. Vhodná pro děti i pro vozíčkáře.

Playa de las Américas

V této oblasti jsou krásné pláže s jemným šedožlutým pískem. Podél nich je možné se projít po nejdelším pobřeží na Kanárských ostrovech.

Playa de las Teresitas

Další uměla pláž se žlutým saharským pískem a palmami.

 

 

 

 

 

ZAJÍMAVOSTI

Los Gigantes

Na západním pobřeží Tenerife se nachází „Giganti“, obrovské útesy, které míří strmě přímo do moře.

El Teide

Sopka vysoká přes 3700 metrů a zároveň nejvyšší vrchol celého Španělska. Sopka i její okolí spadá do národního parku Teide, který je taky zapsán na seznamech UNESCO. Původní obyvatelé tuto sopku považovali za posvátnou horu, a okolní park jistě stojí za vidění.

Santa Cruz

Největší město ostrova. Moderní architektura smíšená se staršími budovami. Většina památek vystavená v moderním stylu. Za navštívení stojí například: Auditorio de Tenerife, koncertní síň; Plaza de Espaňa, hlavní náměstí; Iglesia de la Concepción, kostel z roku 1500.

Piramides de Guimar

Šest stupňovitých pyramid, které jsou pro archeology stále záhadou. Od roku 1998 je území otevřeno veřejnosti jako etnologický park.

 

Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.