Dovolená last minute Kanárské ostrovy Lanzarote

Dovolená last minute Kanárské ostrovy Lanzarote

Dovolená last minute Kanárské ostrovy Lanzarote

Kanárské ostrovy

POČET OBYVATEL

 

142 tisíc

ROZLOHA

846 km²

NÁBOŽENSTVÍ

Katolické

MĚNA

 

 

Měnou je Euro.

Kurz je každý den aktualizován na stránkách ČNB: http://www.cnb.cz/cs/index.html

Kde nejlépe směnit

Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku mezi 8:30 a 14:00. Směnárny jsou označeny slovem „Cambio“ a ke směně bude třeba doložit průkaz totožnosti - pas či občanský průkaz. Měnu vymění i v některých hotelech, stejně jako ve směnárně za malý poplatek.

Bankomaty jsou dostupné 24h a za výběr se účtuje malý procentuální poplatek. Přijímány jsou běžné typy platebních i kreditních karet: VISA, Mastercard, Eurocard, Diners Club, American Express.

NUTNÉ DOKLADY

Pro vstup na území stačí občanům ČR pouze občanský průkaz nebo platný pas.

Pro řízení auta či jiných dopravních prostředků postačí platný řidičský průkaz vydaný v ČR nebo mezinárodní řidičský průkaz, minimální věk řízení auta je ale 21 let. Dále samozřejmě technický průkaz a zelenou kartu. Na dálnicích je jako v ČR nutné mít dálniční známku.

VÍZA

Bezvízový vstup

Pro pobyt delší než 90 dní je nutná registrace na cizinecké policii.

ČASOVÉ PÁSMO

UTC 0, o hodinu méně vůči ČR

ZDRAVÍ

Očkování

Žádná speciální očkování nejsou nutná.

Lékařská péče

Majitelé průkazu Evropského zdravotního pojištění mají po celém území EU zajištěno nutné bezplatné ošetření. Je doporučeno uchovat stvrzenky či doklady o případné platbě jakékoliv péče na místě pro pozdější proplacení pojišťovnou. Je doporučeno mít sjednané cestovní pojištění na celou dobu pobytu.

Lékárny

Lékárny jsou označeny zelenobílým křížem a bývají otevřeny od 9:00 do 13:30 a od 16:30 do 20:00.

Nemoci v destinaci
Lanzarote se nevyznačuje výskytem žádných netradičních nemocí.

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

220 V / 50 Hz, typ používaných zásuvek je shodný s ČR.

VODA

Vodu z vodovodu není doporučená. V supermarketech je k dispozici voda balená.

TELEFONNÍ PŘEDVOLBA

+34

CESTOVÁNÍ DO

DESTINACE

Letecky

Cesta trvá z Prahy přibližně 5 hodin a letiště se nachází přímo na ostrově.

Trajektem

Pomalá  možnost dopravy, cesta trvá z pevniny i 30 hodin a trajektů pluje přímo k ostrovu málo.

 

CESTOVÁNÍ V

       DESTINACI

Taxi

Taxi je možné zavolat či odchytit mávnutím ruky na ulici, pokud je označeno zeleně svítícím nápisem „Libre“.
Základ ceny taxi je regulovaný samosprávou – 0,8€/km (minimální platba ale 3€ i při méně km).  Příplatky jsou za vyšší počet pasažérů, kufry, jízdu v noci a o svátcích (15%), jízdu od letiště či přístavu. Platba je ve většině případů požadována v hotovosti a je doporučeno platit přiměřeně velkými bankovkami, aby řidiči neměli potíže s vracením. Sedačky pro děti ve většině taxi nejsou, proto se doporučuje pro cestu s dítětem taxi objednat už s požadavkem dětské sedačky.

Půjčovny

Pro půjčení auta je nutné mít řidičský průkaz déle než 3 roky (praxe v řízení). Auto i další dopravní prostředky je možno si zapůjčit na mnoha místech, ceny benzínu i pronájmu jsou přijatelné.

Řidiči mohou využít zvýšeného limitu alkoholu v dechu (max 0,5 promile), ale za rychlou jízdu (limit dálnice = 120km/h) a řízení s mobilním telefonem v ruce udílí místní policie vysoké pokuty.

Lodní doprava

Z větších přístavů na každém z ostrovů odplouvají denně pravidelné linky, které fungují mezi jednotlivými ostrovy.

 

Autobusová doprava

Síť autobusových linek je kvalitní a hustá. Autobusy „guaguas“ mají zelenou barvu, zastávky označuje písmeno P. Jízdenka se kupuje u řidiče.

 

BEZPEČNOSTNÍ RADY

 

V celém Španělsku jsou běžné drobné krádeže, proto se doporučuje nenosit všechny peníze na jednom místě a také si osobní věci důkladně hlídat.

AQUAPARKY

a zábava

Costa Teguise

Aquapark plný zábavy pro mladé i starší.

Otevřeno je od 10:00 do 18:00 hodin.  Vstupné dospělí 22,5€, děti 16€.

Rancho Texas Park

Tématický park s mnoha možnostmi využití. Kánoe, delfíni, suchozemská zvířata. Otevírací doba dle sezóny a části, kterou navštívíte.

 

JÍDLO


Sopa de pescado – rybí polévka se šafránem podávaná s pečivem a bramborem
Papas arrugadas – omáčka z česneku, oleje a octu podávaná k vařeným bramborám
Tapas – předkrm nebo lehká svačinka, plátky šunky, sýrů nebo uzených ryb
Ropa vieja – bezmasá pochoutka z opečených brambor s rajčaty, cizrnou a cibulí

 

LETOVISKA

Playa Blanca

Letovisko s nádherným výhledem na vulkanické pohoří v pozadí ve stejnojmenném městě na jihu ostrova. Přestože se řadí na první příčku z hlediska velikosti, stále zůstává sofistikovaným a příjemným místem. Do města lákají trhy (Marina Rubicon, každou středu a neděli ráno), v přístavu potom jachty a restaurace, bary. K dispozici najdete tři pláže, ze kterých je právě Playa de Papagayo zaplněna přírodním pískem. Z místního přístavu je možné udělat si výlet lodí.

Puerto Calero

Nejluxusnější letovisko ostrova se rozkládá na jihovýchodním pobřeží. Prvotřídní hotely i restaurace, bujarý noční život. Jako sportovní přístav je město každoročně místem závodu plachetnic.

Letovisko nedisponuje pláží, je možné se ale jít koupat do některého ze sportovních středisek či si udělat výlet ponorkou.

Playa de los Pocillos

Letovisko na východním pobřeží, které je známé trhy, surfařením a malou vzdáleností od města Arrecife. Je známé jako klidný kout Lanzarote, který s rušnějším Puerto del Carmen spojuje promenáda obklopená obchůdky a občerstvením v podobě kaváren a restaurací.. Pláž je dlouhá k jednomu kilometru a kromě možnosti pronajmout si lehátko či odpočinku na dece nabízí příjemný a mírný vstup do moře.

Je výchozím bodem pro možné výlety do zajímavých míst (kaktusová zahrada, jeskyně či dům Césara Manriqueho) a děti jistě potěší návštěva zábavního parku Rancho Texas Park, připomínající divoký západ.

Costa Calero

Letovisko na východě ostrova v blízkosti národního parku Timanfaya. I přes absenci pláže je oblíbeným letoviskem pro krátkou vzdálenost od letiště (10 km), příjemnou atmosféru a sousedící rušné Puerto del Carmen, které pláž nabízí.

Costa Tequise

Lákavé středisko na jihovýchodním pobřeží, které je považováno za jedno z nejluxusnějších. Celoroční výborné počasí a teplota vody přesvědčí i k návštěvě v zimní sezóně. Středisko je oblíbené hlavně u rodin s dětmi, se kterými můžete bez obav i ve večerních hodinách navštívit restaurace. Pláže jsou uzpůsobené k odpočinku i vodním sportům, častý je zde surfing. Můžete si pro tento sport na pláži půjčit veškeré vybavení a přihlásit se do kurzů.  Čistotu pláží označuje a odměňuje exkluzivní označení modrou vlajkou – ocenění pro čisté, příjemné a ekologické pláže.

V nedalekém národním parku Timanfaya můžete navštívit pustou vulkanickou krajinu, vydat se strávit odpoledne prohlídkou kaktusových zahrad či navštívit hlavní město Arrecife, nebo blízké a velmi rušné Puerto del Carmen.

Puerto del Carmen

Velmi oblíbené a živé letovisko na jihovýchodě je hlavním turistickým centrem ostrova. Přes 6 km písčitých pláží chráněných před větrem nabízí klidné útočiště v odlehlých místech a rušný život poblíž skvěle vybavené promenády. Pokud se chystáte na Tenerife za rušnou a živou dovolenou, doporučujeme Vám toto letovisko.

 

ALKOHOL

Banánový likér

Typický pro Kanárské ostrovy

Cerveza

Místní pivo

Sangria

Míchaný nápoj z červeného vína a ovocné šťávy s kousky ovoce a často i několika druhů destilátů.

 

NOČNÍ ŽIVOT

 Los Ángele

 Restaurace-bar v Arrecife.

Casa Felix

Restaurace s terasou, Costa Teguise

El Risco

Restaurace bratra C. Manriqua, La Calata De Famara

Café Journal

Příjemná kavárna, Puerto del Carmen

DOPORUČENÉ PLÁŽE (BLUE FLAG)

Playa grande

Široká pláž dlouhá 2,5 km se slabým příbojem a světlým pískem.  Na pláži jsou kabiny k převlékáni, toalety, slunečníky a lehátka.

Playa de los Pocilos

Pláž dlouhá 2 km ležící za lagunou a příjemným pískem.

Playa Blanca

Malá městská pláž s jemným pískem ležící pod restauracemi terasami.

Playa Flamingo

Západně od přístavu, krásná a klidná pláž.

Playa Dorada

Pláž téměř bez příboje, dlouhá, se světlým pískem.

Playa de las Cucharas

Tato pláž se chlubí vlajkou Evropské unie jako důkaz za dobrou kvalitu vody i pláže.

 

 

 

 

ZAJÍMAVOSTI

Národní park Timanfaya

Vulkanický národní park na jihozápadě ostrova.Velikost parku dosahuje přibližně 50 tisíc km2 a jeho vulkanický povrch zdobí krásná fauna a flora. Stále aktivní vulkán na jehož ústí je možno ugrilovat steak na žáru z vulkánu. Na tomto místě také trénovali astronauti před cestou na Měsíc, aby si zvykli na prázdnou a pustou krajinu. Vstupné 9€, příjezd a průjezd autobusem.

Charco de los Clicos

Přírodní rezervace na západním pobřeží. Vodní laguna sytě zelené barvy okolo sopečného kráteru vysoké historické hodnoty. Barva vznikla zaplavením vulkanického jezírka vodou přesévanou přes lávový písek.

Jameos del Aqua

Jeskyně upravená Césarem Manriquem, s jezírkem, mořskými ráčky a koncertním sálem. Za zmínku stojí i fotografické muzeum přímo v jeskyni zaměřující se na faunu a floru Kanárských ostrovů.

Kaktusová zahrada

Další z odkazů Césara Manriqueho, na jihu ostrova. Bývalý mlýn byl vysazením tisíce kaktusů z celého světa přeměněn v kaktusovou zahradu. Součástí zahrad je i restaurace.

Los Hervideros (nebo také  Los Bufaderos)

Soustava skalních otvorů a jeskyní, nazývaná „Vřící vody“. Leží na jihozápadním pobřeží a je vytvořena silnými nárazy vln do skal. Zpěnění a hukot vytváří dojem, že se voda vaří.

 Casa – Museo del  Campesino

Ve středu ostrova Lanzarote leží v městečku San Bartolomé starý farmářský dům. Slouží jako muzeum zemědělských nástrojů a strojů a dalších pomůcek farmářů z ostrova. Zemědělství je místním tradičním odvětvím. Netradiční nástroje je možné si i vyzkoušet v interaktivní dílně či si některé výrobky zakoupit v obchůdku se suvenýry. Otevřeno denně, celý den.

 

Etnografické muzeum Tanit

Další muzeum v tomto městečku (San Bartolomé) je muzeum Tanit, které vypráví historický příběh obyvatelů ostrova. Prohlédnout si můžete malby, sochy, užitné umění či nábytek. Budova muzea pochází z 18. století a obsahuje také knihovnu a vinný sklep. Otevřeno PO-SO: 10-14 hodin.

Rodný dům Césara Manriqua

Vinné muzeum El Grifo

Do třetice muzeum v městečku San Bartolomé. V El Grifo Vás provedou kompletním procesem zpracování vína včetně dobových ukázek nástrojů. Součástí je i vinice, ze které můžete ochutnat úrodu denně od dopoledních hodin až do pozdního večera.

Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.