Dovolená last minute Kanárské ostrovy La Palma

Dovolená last minute Kanárské ostrovy La Palma

 

Dovolená last minute Kanárské ostrovy La Palma

Kanárské ostrovy

POČET OBYVATEL

87 tisíc

ROZLOHA

706 km²

NÁBOŽENSTVÍ

Katolické

MĚNA

 

 

Měnou je Euro.

Kurz je každý den aktualizován na stránkách ČNB: http://www.cnb.cz/cs/index.html

Kde nejlépe směnit

Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku mezi 8:30 a 14:00. Směnárny jsou označeny slovem „Cambio“ a ke směně bude třeba doložit průkaz totožnosti - pas či občanský průkaz. Měnu vymění i v některých hotelech, stejně jako ve směnárně za malý poplatek.

Bankomaty jsou dostupné 24h a za výběr se účtuje malý procentuální poplatek. Přijímány jsou běžné typy platebních i kreditních karet: VISA, Mastercard, Eurocard, Diners Club, American Express.

 

NUTNÉ DOKLADY

Pro vstup na území stačí občanům ČR pouze občanský průkaz nebo platný pas.

Pro řízení auta či jiných dopravních prostředků postačí platný řidičský průkaz vydaný v ČR nebo mezinárodní řidičský průkaz, minimální věk řízení auta je ale 21 let. Dále samozřejmě technický průkaz a zelenou kartu. Na dálnicích je jako v ČR nutné mít dálniční známku.

VÍZA

Bezvízový vstup

Pro pobyt delší než 90 dní je nutná registrace na cizinecké policii.

ČASOVÉ PÁSMO

UTC 0, o hodinu méně vůči ČR

 

ZDRAVÍ

Očkování

Žádná speciální očkování nejsou nutná.

Lékařská péče

Majitelé průkazu Evropského zdravotního pojištění mají po celém území EU zajištěno nutné bezplatné ošetření. Je doporučeno uchovat stvrzenky či doklady o případné platbě jakékoliv péče na místě pro pozdější proplacení pojišťovnou. Je doporučeno mít sjednané cestovní pojištění na celou dobu pobytu.

Lékárny

Lékárny jsou označeny zelenobílým křížem a bývají otevřeny od 9:00 do 13:30 a od 16:30 do 20:00.

 

Nemoci v destinaci
La Palma se nevyznačuje výskytem žádných netradičních nemocí.

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

220 V / 50 Hz, typ používaných zásuvek je shodný s ČR.

VODA

Vodu z vodovodu není doporučená. V supermarketech je k dispozici voda balená.

TELEFONNÍ PŘEDVOLBA

+34

CESTOVÁNÍ DO

DESTINACE

Letecky

 Letiště se nachází poblíž hlavního města ostrova Santa Cruz.

Lodí/trajektem

Z ostrova La Palma plují pravidelné linky na Lanzarote, Tenerife nebo Gran Canaria. Ze Santa Cruz je možné taky vyplout k pevnině.

 

CESTOVÁNÍ V

       DESTINACI

Taxi

Taxi je možné zavolat či odchytit mávnutím ruky na ulici, pokud je označeno zeleně svítícím nápisem „Libre“.
Základ ceny taxi je regulovaný samosprávou – 0,8€/km (minimální platba ale 3€ i při méně km).  Příplatky jsou za vyšší počet pasažérů, kufry, jízdu v noci a o svátcích (15%), jízdu od letiště či přístavu. Platba je ve většině případů požadována v hotovosti a je doporučeno platit přiměřeně velkými bankovkami, aby řidiči neměli potíže s vracením. Sedačky pro děti ve většině taxi nejsou, proto se doporučuje pro cestu s dítětem taxi objednat už s požadavkem dětské sedačky.

Půjčovny

Pro půjčení auta je nutné mít řidičský průkaz déle než 3 roky (praxe v řízení). Auto i další dopravní prostředky je možno si zapůjčit na mnoha místech, ceny benzínu i pronájmu  jsou přijatelné.

Řidiči mohou využít zvýšeného limitu alkoholu v dechu (max 0,5 promile), ale za rychlou jízdu (limit dálnice = 120km/h) a řízení s mobilním telefonem v ruce udílí místní policie vysoké pokuty.

Autobusová doprava

Síť autobusových linek je kvalitní a hustá. Autobusy jsou bílé s červenožlutými pruhy, zastávky označuje písmeno P. Jízdenka se kupuje u řidiče.

 

BEZPEČNOSTNÍ RADY

 

V celém Španělsku jsou běžné drobné krádeže, proto se doporučuje nenosit všechny peníze na jednom místě a také si osobní věci důkladně hlídat.

AQUAPARKY

-           

JÍDLO

MÍSTNÍ SPECIALITY

Typická místní kuchyně se podobá středomořské – čerstvá zelenina, olivový olej, ryby a sýr.

 

Speciality ostrova La Palma

Uzený kozí sýr, čerstvé ryby, vepřové na otevřeném ohni s Mojo omáčkou z divokého česneku, papriček a bylinek.

Typická jídla Kanárských ostrovů

Marinovaný králík

Národní jídlo, dušený králík zalitý vínem a podávaný s brambory.
Sopa de pescado

Rybí polévka se šafránem podávaná s pečivem a bramborem.
Papas arrugadas

Omáčka z česneku, oleje a octu podávaná k vařeným bramborám.
Tapas

Předkrm nebo lehká svačinka, plátky šunky, sýrů nebo uzených ryb.
Ropa vieja

Bezmasá pochoutka z opečených brambor s rajčaty, cizrnou a cibulí.

Mojo

Různé chutné omáčky.

ALKOHOL

Banánový likér

Rom Miel – rum s medem a palmovým cukrem

Točené pivo – zn. Dorada

NOČNÍ ŽIVOT

restaurace

Enriclai   - Santa Cruz de La Palma

Lambada - Los Cancajos

Strandrestaurant Cocomar – Puerto Naos

LETOVISKA

Santa Cruz

Hlavní město umístěné na východním pobřeží ostrova. Město se nachází na prudkých svazích a kromě několika muzeí nabízí kvalitní ubytovací a stravovací služby.

Los Cancajos

Malé letovisko s původním rázem oblasti a krásnou sopečnou pláží, vzdálené pouhé 4 km od hlavního města. Přestože nenabízí mnoho možností ubytování, jeho poloha k hlavnímu městu ho činí populárním místem pro odpočinek na klidné pláži. Letovisko doporučujeme rodinám s dětmi a těm, kteří hledají klidnou dovolenou. Pro zájemce o vodní sporty je tu například škola potápění. V nedaleké vesnici Brena Alta se nachází ZOO s více než 300 druhy zvířat.

Puerto Najos

Moderně zařízené letovisko vystavěné u tmavé sopečné pláže kryté vzrostlými palmami a umístěné v zátoce. V letovisku se nachází převážně apartmány a domy rezidentů. Narazíte tu na příjemnou pobřežní promenádu a množství restaurací a barů, je to ale spíše klidné letovisko a tak v Puerto Najos nehledejte noční kluby ani diskotéky. Původně rybářské městečko je oblíbené mimo jiné pro populární paragliding, který má v tomto místě dlouholetou tradici.

 

 

DOPORUČENÉ PLÁŽE (BLUE FLAG)

Los Cancajos beach

 

 

 

ZAJÍMAVOSTI

Maroparque

Zoologická zahrada poblíž vesničky Brena Alta. Více než 300 druhů zvířat. Otevřeno: po-pá 11-18hod, víkendy 11-19hod. Vstupné: Děti 3€, dospělí 6€­.

Museo Insular

V hlavním městě Santa Cruz de La Palma. Muzeum shrnující vše od dějin až po mořský život. Muzeum sídlí v krásné budově. Otevřeno: Po-So: 10-20hod, Ne: 10-14hod. Hlavní sezóna (7.-9.): Po-So: 10-19:30hod, Ne: zavřeno. Vstupné: 4€.

Naval Museum

 Námořní muzeum umístěné v replice lodi Santa Maria, na které se plavil Christopher Columbus. Nachází se v hlavním městě. Otevřeno: Po-pá 10-14hod. Vstupné: Děti do 16 let – 1,50€, dospělí-3€.

 

Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.