Dovolená last minute Kanárské ostrovy Fuerteventura

Dovolená last minute Kanárské ostrovy Fuerteventura

 

Dovolená last minute Kanárské ostrovy Fuerteventura

Kanárské ostrovy

POČET OBYVATEL

 

101 tisíc

ROZLOHA

1 660 km²

NÁBOŽENSTVÍ

Katolické

MĚNA

 

 

Měnou je Euro.

Kurz je každý den aktualizován na stránkách ČNB: http://www.cnb.cz/cs/index.html

Kde nejlépe směnit

Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku mezi 8:30 a 14:00. Směnárny jsou označeny slovem „Cambio“ a ke směně bude třeba doložit průkaz totožnosti - pas či občanský průkaz. Měnu vymění i v některých hotelech, stejně jako ve směnárně za malý poplatek.

Bankomaty jsou dostupné 24h a za výběr se účtuje malý procentuální poplatek. Přijímány jsou běžné typy platebních i kreditních karet: VISA, Mastercard, Eurocard, Diners Club, American Express.

NUTNÉ DOKLADY

Pro vstup na území stačí občanům ČR pouze občanský průkaz nebo platný pas.

Pro řízení auta či jiných dopravních prostředků postačí platný řidičský průkaz vydaný v ČR nebo mezinárodní řidičský průkaz, minimální věk řízení auta je ale 21 let. Dále samozřejmě technický průkaz a zelenou kartu. Na dálnicích je jako v ČR nutné mít dálniční známku.

VÍZA

Bezvízový vstup

Pro pobyt delší než 90 dní je nutná registrace na cizinecké policii.

ČASOVÉ PÁSMO

UTC 0, o hodinu méně vůči ČR

ZDRAVÍ

Očkování

Žádná speciální očkování nejsou nutná.

Lékařská péče

Majitelé průkazu Evropského zdravotního pojištění mají po celém území EU zajištěno nutné bezplatné ošetření. Je doporučeno uchovat stvrzenky či doklady o případné platbě jakékoliv péče na místě pro pozdější proplacení pojišťovnou. Je doporučeno mít sjednané cestovní pojištění na celou dobu pobytu.

Lékárny

Lékárny jsou označeny zelenobílým křížem a bývají otevřeny od 9:00 do 13:30 a od 16:30 do 20:00.

Nemoci v destinaci
Lanzarote se nevyznačuje výskytem žádných netradičních nemocí.

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

220 V / 50 Hz, typ používaných zásuvek je shodný s ČR.

VODA

Vodu z vodovodu není doporučená. V supermarketech je k dispozici voda balená.

TELEFONNÍ PŘEDVOLBA

+34

CESTOVÁNÍ DO

DESTINACE

Letecky

Cesta trvá z Prahy přibližně 5 hodin a letiště se nachází na východním pobřeží.

Trajektem

Možnost cesty na ostrov například z Gran Canaria.

 

CESTOVÁNÍ V

       DESTINACI

Taxi

Taxi je možné zavolat či odchytit mávnutím ruky na ulici, pokud je označeno zeleně svítícím nápisem „Libre“.
Základ ceny taxi je regulovaný samosprávou – 0,8€/km (minimální platba ale 3€ i při méně km).  Příplatky jsou za vyšší počet pasažérů, kufry, jízdu v noci a o svátcích (15%), jízdu od letiště či přístavu. Platba je ve většině případů požadována v hotovosti a je doporučeno platit přiměřeně velkými bankovkami, aby řidiči neměli potíže s vracením. Sedačky pro děti ve většině taxi nejsou, proto se doporučuje pro cestu s dítětem taxi objednat už s požadavkem dětské sedačky.

Půjčovny

Pro půjčení auta je nutné mít řidičský průkaz déle než 3 roky (praxe v řízení). Auto i další dopravní prostředky je možno si zapůjčit na mnoha místech, ceny benzínu i pronájmu jsou přijatelné.

Řidiči mohou využít zvýšeného limitu alkoholu v dechu (max 0,5 promile), ale za rychlou jízdu (limit dálnice = 120km/h) a řízení s mobilním telefonem v ruce udílí místní policie vysoké pokuty.

Lodní doprava

Z větších přístavů na každém z ostrovů odplouvají denně pravidelné linky, které fungují mezi jednotlivými ostrovy.

Autobusová doprava

Síť autobusových linek je kvalitní a hustá. Není problém autobusem procestovat celý ostrov.

BEZPEČNOSTNÍ RADY

 

V celém Španělsku jsou běžné drobné krádeže, proto se doporučuje nenosit všechny peníze na jednom místě a také si osobní věci důkladně hlídat.

AQUAPARKY

Baku Water Park

Aquapark plný zábavy pro mladé i starší.

Otevřeno je od 10:00 do 17:30 hodin, kromě středy a čtvrtka.  Vstupné dospělí 25€, děti 19€, děti do 3 let zdarma.

JÍDLO


Sopa de pescado – rybí polévka se šafránem podávaná s pečivem a bramborem
Papas arrugadas – omáčka z česneku, oleje a octu podávaná k vařeným bramborám
Tapas – předkrm nebo lehká svačinka, plátky šunky, sýrů nebo uzených ryb
Ropa vieja – bezmasá pochoutka z opečených brambor s rajčaty, cizrnou a cibulí

 

LETOVISKA

Corralejo

Rozrostlá rybářská osada se časem změnila v letovisko. Leží na severním cípu ostrova a je výchozím bodem pro cestu k obrovským dunám a sousedícím plážím Corralejo Grandes Playas. Město má své pláže přímo navazující na zastavěnou část, oblíbenější jsou ale pláže v oblasti dun, kam jezdí pravidelné a časté autobusové spojení. Z přístavu si můžete udělat výlet na sousední Tenerife, které láká nejen národním parkem.

Costa Calma

Letovisko na jihovýchodním pobřeží ostrova, na sever od města Morro Jable. Návštěvníky láká jednou z nejhezčích pláží ostrova a standard služeb je na velmi vysoké úrovni, proto je toto letovisko označováno za luxusní. Pláž se nazývá Playa del Sotavento a její písčitý povrch se rozprostírá na 20 km pobřeží. Oblast je známá spíše klidnou atmosférou. Na pobřeží jsou populární vodní sporty, například surfing, který se můžete naučit v místní surfingové škole. Nedaleko se nachází ZOO Fuerteventura Oasis Park v La Lajita.

Jandía

Poloostrovní výběžek na jižním pobřeží dal jméno i tomuto letovisku. Hlavním lákadlem pro tuto oblast je nádherná 20 km dlouhá pláž s čistý mořem a jemným pískem. Autobusem jsou dostupná i vzdálenější místa pláže a kromě vodních sportů se můžete například vypravit na podvodní výpravu ponorkou Subcat Submarine. V okolí také najdete ZOO a botanickou zahradu  Fuerteventura Oasis Park v La Lajita.

Caleta de Fuste

Východní pobřeží ostrova ve vzdálenosti necelých 15 km od hlavního města Puerto del Rossario ukrývá letovisko, které vzniklo z malého přístavu a bylo postaveno za účelem rekreace. Moderní vybavení se stále rozvíjí a umělé pláže poskytují dokonalý komfort. Pokud chcete dovolenou se zlatým pískem, azurovým mořem a veškerým vybavením v okolí, pak je Caleta de Fuste letovisko pro Vás.

Morro Jable

Letovisko sousedící na jihu ostrova s letoviskem Jandía. Rozvinulo se z rybářské vesnice, ze které se zachovalo původní staré město a přístav. V okolí pobřeží bylo vybudováno množství restaurací a promenád. Kromě široké nabídky vodních sportů si můžete udělat výlet do golfového klubu, vzdáleného 5 km od města. Také se můžete vydat na průzkum poloostrovního výběžku Jandía či na návštěvu do místního Aloe Vera Infocenter.

 

ALKOHOL

Cerveza

Místní pivo

Sangria

Míchaný nápoj z červeného vína a ovocné šťávy s kousky ovoce a často i několika druhů destilátů.

 

NOČNÍ ŽIVOT

 Casa Marcos

Příjemná a velmi kvalitní restaurace, Corralejo.

An Caisteal

Příjemná kavárna s domáckým prostředím, Corralejo.

Café Lounge

Kavárna s příjemnou obsluhou, Corralejo.

DOPORUČENÉ PLÁŽE (BLUE FLAG)

Costa Calma

Jedna z nejdelších pláží ostrova umožňuje návštěvníkům svými 1,5 km příjemný a klidný pobyt. Malými vlnami a čistým pískem láká převážně rodiny s dětmi.

Gran Tarajal

Zátoka se zlatým jemným pískem poblíž přístavu Gran Tarajal. Přírodní pláž je navštěvována hlavně místními.

Tarajalejo Tuineje

Pláž s tmavším pískem a dlouhou promenádou u vybaveného letoviska.

Playa Bajo Negro

Pláž se zlatým pískem na severu ostrova a oblasti dun u města Corralejo. Délka Bajo Negro je 0,5 km a vlny jsou střední.

Corralejo Grandes Playas

Pláže na jihu Corraleja, které tvoří obrovský písčitý prostor. Vybavení pláží se různí, písek je příjemný a ze sportů je zde populární kiteboarding a windsurfing.

 

 

ZAJÍMAVOSTI

Fuerteventura Oasic Park - La Lajita

Poblíž Costa Calma se nachází areál ZOO, botanické zahrady a dětské farmy s dětským hřištěm. Otevřeno denně 9-16 h, vstupné 25€, děti 15€.

Larajes

Doporučený výlet pro všechny v okolí Carralejo. Malá vesnice zaujme dvěma větrnými mlýny, hřištěm pro místní sport Lucha Canaria a obchodem Artistania Lajares, kde se ručně vyrábí krajky a výšivky.

Playa de Garcey

Po stopách dobrodružstvím se můžete vydat k západnímu pobřeží, kde tiše odpočívá vrak lodi Americká Hvězda, která v roce 1994 po bouři přirazila k pobřeží a už nikdy znovu nevyplula.

Gran Tarajal

Druhé největší centrum ostrova s příjemnou atmosférou malého města. Nachází se na východním pobřeží a hostí každoročně několik koncertů, festivalů či oslav. Město se může pochlubit také četnými obchodními aktivitami, přístavem, nádhernou kašnou s chrliči a 80 metry písčité pláže.

Cofette

Jedno z tajemných míst ostrova. Opuštěná Vila Winter na jihozápadním výběžku ostrova od německého architekta je důvodem ke spekulacím, proč byla postavena, zda se tam někdy ukrývali nacisté či zda vede z vily chodba do tajného podzemního přístavu. Z okolí je krásný rozhled na skalnaté a písčité pobřeží. Místo je dostupné z Morro Jable přes Calle Cofette. Restaurace u vily nehledejte, tajemné místo je opuštěné.

 

 

 

Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.