Doporučené pláže v Turecku

Doporučené pláže v Turecku

Titulní strana - Informace o destinacích - Turecko - Doporučené pláže v Turecku 

DOPORUČENÉ PLÁŽE (BLUE FLAG) V TURECKU:

 

Turecká Riviéra

1/ Kleopatřina pláž – Alanyia 

Oblast okolo města Alanyie věnoval Marcus Antonius Kleopatře jako svatební dar a na pláž, nesoucí její jméno prý nechal navézt jemný písek z Egypta. Je to prý nejkrásnější pláž na Turecké Riviéře, obklopená ze 3 stran horami, ale díky své poloze je velmi rušná a frekventovaná. Nejkrásnější jsou na ní brzká rána nebo západy slunce. 

Hotely v této oblasti ( většina z nich nese v názvu „Kleopatra“) 

Kleopatra Micador 

Kleopatra Beach 

Sultan Sipahi 

Tac Premiér Spa 

Kahya Hotel 

Savk Hotel 

Grand Zaman Brach 

Riviera Hotel  

 

2/ Pláž PATARA

Jedna z nejlepších přírodních pláží Severního Středomoří v zálivu Turecké riviéry se nachází cca 1,5 km od ruin starověkého města Patara. Je dlouhá přes 17 km a široká až 400 metrů a po zaplacení vstupu na pláž (cca 3 EUR) můžete navštívit i ruiny a vykopávky v těsné blízkosti pláže . Provoz pláže pro lidi je omezen od 8 hodiny ranní do 7 hodiny večerní, přes noc pláž patří želvám. Pláž je součástí přírodní rezervace, neboť zde právě karety obrovské kladou svá vejce, a platí zde striktní zákaz jakékoliv výstavby..Je zároveň rájem i pro nudisty a milovníky přírodních krás. Tuto pláž charakterizují tuny nejjemnějšího písku a hory písečných dun. 

Hotely v této oblasti:

Apollon Hotel 

Golden Light House 

Akay Pension 

Pirat Hotel 

Zinbad Hotel 

Happy Hotel  

 

Egejská Riviéra  

3/ Pláž CALIS – Fethyie 

Tato velmi oblíbená ,2km dlouhá, písečná pláž s křišťálově čistým mořem se nachází ve městě Fethyie. Podél celé pláže se táhne pobřežní promenáda se širokou nabídkou obchůdků, barů, restaurací a spoustou historických památek v okolí.. Pláž je také obklopena spoustou malebných ostrůvků.. 

Pro milovníky adrenalinu nabízí též nepřeberné množství vodních sportů. 

Hotely v této oblasti:

Aymes hotel 

Jiva Beach  

4/ Pláž OLÜDENIZ 

Proslulá pláž ve tvaru jazyka, který vytváří a uzavírá tzv Modrou Lagunu, leží ve vzdálenosti 15 km od města Fethyie . Díky tříkilometrové písečné pláže s křišťálové modrým mořem a díky dechberoucímu prostředí, v němž je zasazena, patří právem mezi 5 nejkrásnějších pláží světa. 

Pláž je součástí národního parku (veškerá výstavba je zde již zakázána) a patří zároveň mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější pláží v Turecku. 

Hotely v této oblasti:

Lykia World Resort 

Letoonia Club 

Sentido Lykia Resort and Spa 

Orka Sunlife Resort 

Olüdeniz Resort 

Hotel Dorian 

Tropicana Olüdeniz 

Club Belcekiz Beach 

 

5/ Pláž IZTUZU – TURTLE BEACH 

Tato 4,5 km dlouhá pláž se nachází v blízkosti města Dalyan. Pláž tvoří úzký výběžek a funguje jako přirozená bariéra mezi čerstvou sladkou vodou řeky Dalyan a a slanou mořskou vodou. Přístupná z Dalyanu je pouze lodí ( cca 20 min) 

Pláž je jedním z hlavních hnízdišť mořských želv Caretta Caretta ve Středozemním moři a proto je často nazývána „ TURTLE BEACH“ (Želví pláž). V červnu želvy líhnou vajíčka a proto je pláž v noci uzavřena. Z důvodu ochrany tohoto ohroženého živočišného druhu má pláž od roku 1988 ochranný statut. 

Hotely v Dalyanu :

BC SPA Hotel 

Konak Arikan Hotel 

Jade Hotal 

Dalyan Resort 

Calypso Plus Hotel  

 

6/ Pláže v okolí města CESME 

Asi 85 km západně od Izmiru se v okolí malebného rybářského městečka Cesme na stejnomenném poloostrově nachází celkem 20 pláží s jemným zlatavým pískem. Celá oblast je proslulá léčivými termálními prameny. 

Pro rodiny s dětmi je nejvhodnější pláž CARK PLAJ díky pozvolnému vstupu do moře a klidnému moři. Naopak pláže ALACATI a občas i BUYUK PLAJ jsou díky téměř permanentnímu větru rájem surfařů.Voda na BUYUK PLAJ je vyhřívána termálními prameny vyvěrajícími do moře ( je jich asi 38 a díky nim má voda příjemnou teplotu i v zimě) a v jejím okolí se také nachází nejvíce hotelů v této oblasti. Oblíbená je i ALTINIKUM PLAJ, neboli Zlatá pláž. 

Hotely v této oblasti:

Yalcin Hotel 

White Dahlia Hotel 

Albano Hotel 

Omarland Tatil Köyü 

Radisson Blue Resort & Spa Cesme  

 

7/ LONG BEACH v Kusadasi 

Původní pláž byla dlouhá 18 km –odtud název, nyní se tak nazývá pouze 6 km pláže asi 15 min jízdy od Kusadasi a na tomto úseku je největší koncentrace ubytovacích, stravovacích a ostatních turistických služeb včetně sportovního vyžití. Původní pláž je nyní rozdělena na spoustu menších pláží, např. Palm Beach, Ladies Beach, Papaz Beach, Silver Beach, Love Beach a další. Mezi plážemí můžete pohodlně cestovat místními minibusy (dolmusy), na vzdálenější pláže se lze dostat i lodí. 

Hotely v této oblasti:

Sealight Resort 

Ilayda Hotel 

Kusadasi Golf & Spa Resort 

Marabel Hotel 

Ephesia Hotel

 

Od roku 2007 jsme oficiálním akreditovaným partnerem CK Neckermann pro Jihlavu- Neckermann- partner. Dále spolupracujeme s následujícími CK, jejichž zájezdy prodáváme za stejné ceny- Akvila Travel, Adrialand, Adventura, Ancora, Amerika Tours, Alex, Alexandria, Aquarius adriatic, Atis, Atlantika, Autoturist, Azur Reizen, Azzurro, Blue Sky, Blue Style, Brenna,Best Reisen CZ, Bon Ton, Canaria travel, Consultour, Čebus Brno, Čedok, České Kormidlo, Daen International, Daniela travel, Emma, ESO travel, Eurotime, Exim tours, Fede, Firo tour, For-line tour, Four Season Travel, Geos CK, Globtour, Greece-tours, Happyland, Hellas tour, Hydrotour, Hungariatour, Ideal-Tour Praha, Inex, Kellner travel, Kovotour Plus, Komfort, Liberty International, Marine Tour, Maxi Reisen, Mayer Crocus, Medina Tours, Mile, Myplanet, Natour, Neckermann, Neckermann- eurovíkendy, Nev-Dama, Nomád, Osvěta, Periscope Skandinávie, Petra Tour, CK Poznání, Rialto, Rudolf Reisen,Sardegna travel, Siam travel international, Slan tour, Snail travel,Tempo tours, Time travel, Travel 2002, Travel club ČSAD Tišnov,Ulysses T.R.U.S.T., Viamare, Victoria, Vítkovice tours, VOMA, Venus Trade and Tours, VTT do stovek zemí - Turecka, Řecka, Španělska, Egypta, Tunisu, Chorvatska, Itálie, Francie, Spojených arabských emirátů, Bulharska, Thajska, Vietnamu, na Seychely, Mauricius, do Keni, na Floridu atd.